Antalya'da ortaya çıkan dolandırıcılık akıllara durgunluk verirken araçlarını hatalı park eden vatandaşları hedef alan dolandırıcılar hakkında Büyükşehir Belediyesi, resmi hesabında 'uyarı' yazısı paylaştı. Vatandaşların parasına göz koyan dolandırıcılar her geçen gün yeni bir yöntemle ilerlemeye devam ediyorlar. Akıllara gelmeyecek yöntemler geliştiren dolandırıcılara karşı vatandaş ise ne yapacağını şaşırmış durumda. Bu kez de Antalya'da araç sahibi vatandaşları dolandırmak için yeni bir yöntem bulan dolandırıcılar gündemi meşgul ediyor. Hatalı park edilen araçlardan yola çıkarak araç sahiplerini dolandıran sahtekarlara karşı Büyükşehir Belediyesi ise duyuru yaptı.

Antalya Kaş’ta Likya dönemi yeniden canlanıyor Antalya Kaş’ta Likya dönemi yeniden canlanıyor

Engelli Park Yerleri (Small)

QR KODLU DOLANDIRICILIK

Antalya'da araçlarını bulunduğu yere hatalı bir şekilde park eden araç sahipleri arabalarının sileceklerinde gördükleri not karşısında ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Üzerinde QR kodu olan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi isminin de geçtiği notlarda aracın hatalı park edilmesi sebep gösterilerek QR kod ile ödenmesi istendi. Notun bulunduğu araçların sayısının giderek artması ile durumun bir dolandırıcılık yöntemi olduğu anlaşıldı.

Otomobilyanlispark (Small)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANTALYALILARI UYARDI

Büyükşehir Belediyesi QR kod kullanılarak park cezası ödenmesine yönelik bir uygulamaları olmadığını belirterek “Büyükşehir Belediyemizin, park cezası alınmasına dönük QR kodlu bir uygulaması bulunmamaktadır. Bu tür uygulamalar, kötü niyetli insanlar tarafından vatandaşlarımızı dolandırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

Engelli Rampasinin Onune Park (Small)

Bu nedenle bu notu bırakan kişi veya kişileri tespit etmeniz halinde lütfen derhal emniyet güçlerine bildirin. Tüm vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmasını rica ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN