Antalya’nın dünyaca ünlü plajlarında yaşanan işgaller nedeniyle vatandaşlar isyan bayrağını çekti. Halk plajlarının oteller ve işletmeler tarafından işgal edilmesine tepkili olan vatandaşlar, yetkililerden yardım bekliyor. Engelli ve bebek arabası için yapılan rampaları kendi kullanım alanı gibi kullanan işletmelere tepkili olan vatandaşlar, halk plajını diledikleri gibi kullanamadıklarını dile getirerek halk plajlarında denetlemelerin yapılmasını istedi.

Dunyaca Unlu Konyaalti Sahili Isgal (Small)

Muratpaşa Belediyesi’nin mücadelesi sonuç verdi… O plaj artık Antalyalıların Muratpaşa Belediyesi’nin mücadelesi sonuç verdi… O plaj artık Antalyalıların

İŞGALLER DURDURULSUN

Antalya’da yaşanan halk plajı işgalleri dur durak bilmiyor. Yaz aylarının gelmesiyle artan plaj işgalleri nedeniyle vatandaşlar plajları diledikleri gibi kullanamadıkları nedeniyle yetkililerden yardım talep ediyor. Halk plajlarını diledikleri gibi kullanmak isteyen vatandaşlar, “Bir sürü halk plajına sahibiz ama dilediğimiz gibi bu plajları kullanamıyoruz. Tam bir doğa ve plaj katliama. Sahili plajı tamamıyla işgal edildi. Engelli arabaları ve çocuk arabaları için yapılan rampayı da kendi özel kullanımına almışlar. Rampa direkt plajdaki tesise iniyor. Birçok sahil halka ücretsiz olmasına rağmen sahil boyunca bir havlu atacak yer dahi yok. Çünkü işletme sahipleri kendi şezlong ve şemsiyeleri bu alanlara koymuşlar. Kendimiz buralarda oturmak istediğimizde ise yetkili kişilerin tepkileri ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu plajlar işletme sahiplerine veya otellere ait değil ki bu plajlar halka açık. Biz bu alanları dilediğimiz gibi kullanamıyoruz.

Konyaalti Isgal (Small)

Oteller denizin içerisine kadar şemsiye ve şezlong koyuyorlar. Gerçekten çok üzücü bir durum. Birçok sahilde bu durum var. Buralardan şezlong veya şemsiye alalım desek dünya para. Fahiş fiyatlarla halk plajında vatandaşı mahkum etmeye çalışıyorlar. Biz halka açık plajları vatandaşlar olarak özgürce dilediğimiz şekilde kullanmak istiyoruz. Halk plajları denetlenerek fahiş fiyatlar durdurulsun, işgal altında olan alanlar halka yeniden açılsın” şeklinde yetkililerden yardım talep ettiler.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN