O belediye başkanı hem kebap yaptı hem sorun dinledi O belediye başkanı hem kebap yaptı hem sorun dinledi

Pandemi döneminde vatandaşların salgından korunabilmesi ve hastalığa yakalanmaması açısından pek çok önlem ve tedbir alınmıştı. İnsanların gerekmedikçe evlerinden çıkmamaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için bir dizi uyarılarda bulunuldu. Bunlardan biri de trafik ışıklarına, kırmızıda ‘evde kal’, yeşilde ‘eve git’ şeklinde yazılar konmasıydı.

ŞAŞKINLIK YARATIYOR

Ancak pandeminin üzerinden aylar ve yıllar geçmesine, hayatın tüm dünyada normale dönüp yasakların kalkmasına rağmen bazı uygulamaların halen duruyor olması, insanları şaşkına çeviriyor. Bu anlamda trafik akışının yoğun olduğu ışıklı sinyalizasyonlardan günümüzde bile ‘evde kal, eve git’ gibi uyarı yazılarının kaldırılmaması, şaşkınlığa neden oluyor.

Evde Kal1

ARTIK KALDIRMALARI GEREKİYOR

Trafik ışıklarında beklerken evde kal, eve git uyarılarını gören sürücüler, bu duruma bir anlam veremediklerini belirterek, “Yazıları kaldırmamaları ve halen duruyor olmasıyla, herhalde bizim ısrarla evde kalmamızı istiyorlar. Artık pandemi bitti ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayat normale döndü. Onun için bu yazıların artık kalkması gerekiyor” diye konuştu.

Muhabir: SERCAN AYTIŞ