Antalya Kent Konseyi Genel Kurulunda Başkan Semanur Kurt yeniden Başkanlığa seçildi. Antalya Kent Konseyi Antalya Kültür Merkezi (AKM)Perge salonunda gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamadan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla genel kurul başladı.

60Ce8Ead 791B 4662 9580 3340E1Fd72Ed (Small)

Divan Kurulu Seçimi, Başkan Semanur Kurt’un konuşması ve faaliyet raporunun sunulması ile devam eden Genel Kurulda seçime gidildi. Divan Kurulunun belirlenmesinden sonra, seçim sonucunda Başkan Semanur Kurt tekrar başkanlığa seçildi.  Yürütme Kurulu üyeliklerine Prof. Sema Bayraktar, Şaban Tat, Av. Güler Yılmaz Birol, Veysel Barut, Prof. İbrahim Bakır, Tuncay Neyişçi, Osman Ayık, Nazif Alp seçildi.

Bd0D958A 710D 4496 9Afd C5D1D1B87C53 (Small)

Ekmeğe yüzde 66 zam geldi Ekmeğe yüzde 66 zam geldi

Kentin güncel sorunlarını ele aldıklarını ve sadece sorunları tespit etmekle kalmayıp çözüm önerileri de sunduklarını ifade eden Kurt, “Göç, çarpık kentleşme, kent yoksulları ve dezavantajlı kesimlerin korunarak kentle bütünleşme sorunlarını aşılması ötesinde, gelecek nesillere yaşanabilir bir kent bırakılması gerekmektedir. Kentte kamu yararı gözetilmeyen ve kentin geleceğini ipotek altına alacak her türlü sorunların karşısında dik duran, her türlü desteği veren, üstün kamu yararı gözeten, kurumsal ilkelerden ödün vermeyen, kamu vicdanı açısından anlamlı çalışmalar yürüten tüm üyelerimize çok teşekkür ederim" diye konuştu. Kurt'un konuşmasının ardından açık seçime geçildi. Üyeler, 8 kişiden oluşan yürütme kurulunu oy birliği ile seçti. Semanur Kurt, üst üste 3'üncü dönem başkan oldu.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK