Kış sezonunun gelmesiyle sakinleyen Konyaaltı Sahili, turizm sezonunun da sona ermesiyle tamamen boş kaldı. Onlarca mavi bayraklı plaja ev sahipliği yapan Antalya’da sahillerde oluşan sessizlik dikkat çekti. Yaz sezonu boyunca tatilci akınına uğrayan Konyaaltı Sahili, havaların ve deniz suyunun soğumasıyla sessizliğe büründü.

SAKİNLİK FIRSATI

Kara Ağaç Destanı Celal Ağa kimdir gerçek adı ne? Olgun Şimşek kimdir kaç yaşında aslen nereli evli mi oynadığı diziler? Kara Ağaç Destanı Celal Ağa kimdir gerçek adı ne? Olgun Şimşek kimdir kaç yaşında aslen nereli evli mi oynadığı diziler?

Yaz sezonu boyunca tatilcilerin adeta istilasına uğrayan Konyaaltı Sahili, kış aylarında boş kaldı. Bu sakinliği değerlendirmek isteyen yerli vatandaşlar sahillerde yürüyüş yaparak, bisiklete binerek güneşin tadını çıkardı. Vatandaşlar, “Aylar sonra sahili bu kadar boş ve sakin görüyoruz. Alışkın olduğumuz bir tablo değil. Havanın da güzel olması bizim için bir avantaj oldu. Tatil sezonunun sona ermesiyle tatilciler ve yazlıkçılar Antalya’dan çekilmeye başladı. Yoğunluk gözle görülür bir şekilde düşüş gösterdi. Adeta boş sahilin ve güneşin tadını çıkardık” şeklinde konuştu.

ESNAFLAR MÜŞTERİ BEKLİYOR

Öte yandan sahilin boş kalmasıyla esnaflar sinek avlamaya başladı. Tatil sezonu boyunca tıklım tıklım olan kafelerin, tatilcilerin gitmesiyle o yoğun günlerinden eser kalmadı. Kafe sahipleri, “Yaz sezonu boyunca çok yoğunduk. Cadde boyunca bütün kafeler tıklım tıklım doluydu. Boş masamız hiç yoktu adeta. Bu sene yüzümüzü güldürdü. Ancak sezonun bitmesiyle yoğunluk gözle görülür şekilde düştü” ifadelerine yer verdi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN