Antalya’da geçtiğimiz Mart ayında Antalya Büyükşehir Belediyesi 5 adet büfe ve plaj yerini ihale etmişti. 6 metrekare büyüklüğünde olacak olan büfelerin 102 metrekarelik gölgelik ve bin metrekarelik de şemsiye-şezlong alanı bulunuyor. Ayrıca tesislerde 17 metrekare tuvalet, 8 metrekare duş, 5 metrekare de soyunma kabini var. Sahildeki bu tür büfelerin zaman içerisinde kontrolden çıkarak yayılmaları, vatandaşların ücretsiz denize girmesini engellemeleri tartışmalara neden oluyor. Bu nedenle de Antalyalılar yeni plajlara sıcak bakmıyor.

Sahil Kostebek Yuvasi Small

SAHİL KÖSTEBEK YUVASI OLMUŞTU

Bu durumu özellikle Konyaaltı sakinleri tepki gösterirken burada ihaleyi alan firma sahili kazarak adeta köstebek yuvasına çevirmişti. Burada iş makinaları ile kazı yapan firma kazdığı alanlara yerleştirilmek üzere beton küpler getirmişti. Bu tepkiler üzerine devreye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek girmiş, buradaki inşaatı geçici süre durdurmuştu. Zabıtanın beklemeye başladığı büfe ve plaj inşaatında firma yeniden sahili düzelterek beton blokları da oradan kaldırmıştı.

Aksu’dan bayram açıklaması: ‘Mutluluk kaynağımız’ Aksu’dan bayram açıklaması: ‘Mutluluk kaynağımız’

LARA SAHİLİNE YENİLERİ YAPILACAK

Vatandaşlar buradaki plaj ihalelerinin iptal edilmesini beklerken Lara sahiline yenileri yapılacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Haziran Meclisi’nde aynı Konyaaltı’nda olduğu gibi 6 metrekare büyüklüğünde 102 metrekarelik gölgelik ve bin metrekarelik de şemsiye-şezlong alanı bulunan 6 adet büfenin yapılması oylanacak.

Plajda Calisma Suruyor Small-1

BU SEFER İŞİ SIKI TUTUYOR

Konyaaltı’nda yapılan büfe yerlerinde inşaat sırasındaki problemler nedeniyle bu kez Antalya Büyükşehir Belediyesi işi sıkı tutuyor. Bu kez inşaatı vatandaşa yaptırmayacak olan Antalya büyükşehir Belediyesi belirlenen noktaları direk belediyenin iştiraki olan EKDAĞ Şirketi’ne verecek. Böylece inşaatı kendisi yapacak olan EKDAĞ bu büfe alanlarını da kendisi ihaleye verecek.

Muhabir: GÜNAY SARI