Türkiye 31 Mart’ta yerel seçimler için sandık başına gitti. Seçimlerden sonra belediye başkanlarının mazbatalarını ne zaman alacağı merak konusu oldu. Konyaaltı’nda mazbatanın ne zaman alınacağı merak konusu oldu. Peki Konyaaltı’nda mazbata ne zaman alınacak?

Bağkur Prim Sayısı Değişti Mi 2024|| Bağkur Prim Sayısı 7200 Günden Kaç Güne İndi, Torba Yasa Geçti Mi? Bağkur Prim Sayısı Değişti Mi 2024|| Bağkur Prim Sayısı 7200 Günden Kaç Güne İndi, Torba Yasa Geçti Mi?

28852

CHP’nin kalesi olarak bilinen Konyaaltı yine CHP’de kaldı. Geçtiğimiz dönem Konyaaltı Belediyesi eski başkanı Semih Esen yerine aday olarak gösterilen Cem Kotan’ın adaylığı tartışma konusu olmuştu. Adaylık başvuru yapmadan aday yapılan Cem Kotan, kendi partisi tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti. Bu tartışmalara rağmen Konyaaltı Belediyesi CHP’de kaldı. Peki Konyaaltı’nda mazbata ne zaman alınacak?

KONYAALTI’NDA MAZBATA NE ZAMAN ALINACAK?

Başkan Cem Kotan’ın Cuma günü mazbatasını alması bekleniyor.

CEM KOTAN KİMDİR?

Konyaaları Cem Kotan

Cem kotan, 1982 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi’nde tamamlayan Kotan, Yerel Yönetimler ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldu.  Kotan belediyecilik faaliyetlerini 10 yıl boyunca Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa belediyelerinde sürdürdü. Belediye alanında çeşitli konumlarda görev alan Kotan 2014 yılında yerel seçimlerde Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçildi. Bu süreçte Adalya Vakfı’nda yöneticilik yaptı. Koton, Engelsiz Kafe projesinde aktif rol oynadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Kadın Kooperatifleri Projesi ve Kadın İş Gücü Geliştirme Merkezi yönetici oldu.

31 Mart seçimlerinde CHP’nin Konyaaltı adayı olan Cem Kotan, belediye başkanı seçildi.

Muhabir: Şeyda Tütgün