O savaş gemisi Antalya’da ziyarete açıldı O savaş gemisi Antalya’da ziyarete açıldı

Türkiye 31 Mart’ta yerel seçimler için sandık başına gitti. Seçimlerden sonra belediye başkanlarının mazbatalarını ne zaman alacağı merak konusu oldu. Manavgat’ta mazbatanın ne zaman alınacağı merak konusu oldu. Peki Manavgat’ta mazbata ne zaman alınacak?

Niyazi Nefi Kara 670

CHP’nin kalesi olarak bilinen Manavgat yine CHP’de kaldı. Uzun yıllardır Manavgat Belediye Başkanı olan eski Başkan Şükrü Sözen, bütün ısrarlara rağmen yeniden belediye başkan adayı olmamıştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kendisini açıklamasına rağmen yine de aday olamayan Şükrü Sözen, yerini daha önce Antalya Milletvekilliği yapan Niyazi Nefi Kara’ya bırakmıştı. Çiçeği burnunda yeni başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat’ta yeniden CHP bayrağını dikti. Peki Manavgat’ta mazbata ne zaman alınacak?

MANAVGAT’TA MAZBATA NE ZAMAN ALINACAK?

Başkan Niyazi Nefi Kara’nın yarın mazbatasını alması bekleniyor.

NİYAZİ NEFİ KARA KİMDİR?

Niyazi Nefi Kara Kimdir
Manavgat’ta 1969 yılında doğdu. 1991 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Erzurum’un Şenkaya ve Adana’nın Karaisalı ilçesinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. 1994- 2000 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nda tıp uzmanlığı eğitimi aldı. 2001- 2004 yılları arasında Aydın SSK Bölge Hastanesi’nde, 2004- 2008 yılları arasında da Denizli SSK Bölge Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı olarak görev aldı. 2008- 2010 yılları arasında Antalya Medical Park Hastanesi’nde çalışan Kara, son 5 yıldır Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapıyordu. 10 Şubat 2015 tarihinde CHP’den Antalya milletvekili aday adayı olabilmek için istifa eden Kara, 2007 ve 2011 milletvekilliği genel seçimlerinde de CHP’den Antalya milletvekili aday adayı olmuştu. İngilizce ve Almanca bilen Kara, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Hacer Ceyhan Kara ile evli olup, 6 yaşında İpek ve 10 yaşında Ali Çağan adında iki çocuk babası.

Muhabir: Şeyda Tütgün