Kültür sanat şehri Antalya mart ayında birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bu hafta Antalya’da birçok popüler isim konser verecek. Tiyatro etkinliklerinde ise her yaşa ve zevke uygun seçenek bulunuyor.

BU HAFTA ANTALYA’DA HANGİ KONSERLER VAR?

05 MART-YEDİNCİ EV

Vokalinde Birkan Nasuhoğlu’nun yer aldığı Yedinci Ev grubunda Hazar Aşçı, Turgay Gülaydın yer alıyor. Rock türündeki müzikleriyle dikkat çeken grup Antalya’ya geliyor. Yedince Ev konseri, 5 Mart’ta Holly Stone Performance Hall’de sahnelenecek. Konser saat 22:00’de başlıyor. Müzikseverler biletleri online olarak alabilecek. Bilet fiyatları ise 120 TL’den başlıyor.

Yedinci Ev Konser

06 MART- EMRE FEL

Anadolu rock tarzında müzikleriyle dikkat çeken Emre Fel, 6 Mart’ta Antalya’ya geliyor.  Emre Fel, 6 Mart’ta Holly Stone Performance Hall’de sahne alacak. Konser saat 21:30’da başlayacak. Bilet fiyatları 230 TL’den başlıyor.

Emre Fel Konser

08 MART-CONTRA

Rap müzik camiasında dikkat çeken isimlerden biri olan Contra Antalya’da sahne alacak. ‘Kibir’, ’Islak Kum’ gibi sosyal medyada dikkat çeken şarkıları seslendiren Contra, Antalya Dark Angel Performance Hall’de konser verecek. Konser saat 22:00’de başlıyor. Bilet fiyatları 300 TL’den alıcı bulacak.  

NETFLİX'DE AİLENİZ İLE İZLEYEBİLECEĞİNİZ DİZİLER VE FİLMLER NETFLİX'DE AİLENİZ İLE İZLEYEBİLECEĞİNİZ DİZİLER VE FİLMLER

Contra Konser

09 MART-KENDİMDEN HALLİCE

Vokal ve gitarda Ozan Özalp’ın yer aldığı Kendimden Hallice grubu Antalya’ya geliyor. Alternatif rock türündeki şarkılarıyla dikkat çeken grup 9 Mart’ta Alanya Medusa Clup’da sahne alacak. Konser saat 21:30’da başlıyor. Bilet fiyatları ise 150 TL’den başlıyor.

Kendimden Hallice Konser

BU HAFTA ANTALYA’DA HANGİ TİYATROLAR VAR?

05 MART -MEÇHUL PAŞA

Meçhul Paşa tiyatrosu bir zamanların efsanevi mizah gazetesi olan Marko Paşa’nın serüvenini eğlenceli şekilde işliyor. 2 perdeden oluşan tiyatro 120 dakika sürecek. 12 yaş ve üzeri seyirciler için uygun olan Meçhul Paşa, 5 Mart’ta Mall Of Antalya’da sahnelenmeye başlıyor. Tiyatro Hayali’nin organize ettiği etkinlik 5 Mart’tan 18 Nisan’a kadar sürecek.

Mechul Pasa Tiyatro

05 MART-AĞUSTOS PARKI

Çocuk izleyicileri için sahnelenecek Ağustos Parkı Tiyatrosu, Ezop Masalları’ndan uyarlandı. 3-6 yaş arası çocuklar için uygun olan tiyatro, filozof Çocuklar İçin Hikayeler Projesinde yer alıyor. 1 perde 30 dakikadan oluşan oyun, Antalya Alt Fuaye’de (HİKM) sahnelenecek. Ağustos Parkı, 5 Mart’tan-26 Mart’a kadar sürecek.

Cocuk Oyunu Agustos Parki Antalya

05 MART-OKLU KİRPİLER

15 yaş ve üzeri seyirciler için uygun olan Oklu Kirpiler, yalnızlık ve ilişkiler üzerine bir senaryoyu işliyor. Tek perde 80 dakika sürecek tiyatro 5 Mart’ta Antalya İpekten Sahne’de sahnelenecek. Tiyatro saat 20:00’de başlıyor.

Oklu Kirpiler

06 MART-ESKİ KARANLIK GÜNLER

Eski karanlık Günler tiyatrosu değişim ve zaman kavramları hakkında dram türünde bir senaryoyu ele alıyor. Tiyatro, 6 Mart’tan 22 Mart’a kadar sahnelenmeye devam edecek. 13 yaş ve üzeri seyirci kitlesi için uygun olan tiyatro 110 dakika sürüyor. Tiyatro Antalya Baküs Sahne’de sahnelenecek.

Eski Karanlik Guzel Gunler Tiyatro

08 MART- DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL KISA OYUNLAR

Tüm dünyada kadın hak ve eşitliğinin sembolü haline gelen 8 Mart’ta kadınlar gününe özel kısa oyunlar sahnelenecek. Kısa oyunlar, 8 Mart’ta Antalya Baküs Sahne’de 19:30’da başlıyor. Tiyatroda üç farklı kısa oyun sahnelenecek:

Bu Bir Evdir Dertsizinden: 19:30

Mutlulukla Paslaşmalar: 20:30

Konserve Ruhlar: 21:20

06 MART-OYALI ELLER GİRİŞİMCİ KADIN KOOPERATİFİ SERGİSİ

Antalya, Oyalı Eller Sergisine ev sahipliği yapıyor. Antalyalı İş İnsanları Derneği (ANTİAD) iş birliği ile düzenlenen sergi 6 Mart’ta saat 16:30’da başlayacak. Kadınların kendi el emekleriyle ürettiği tekstil ve el sanatlarının yer alacağı sergide orijinal tasarımlar beğeniye sunulacak. Atölye açılış sergisi , 6 Mart Çarşamba günü saat 16:30’da başlıyor. Tekstil ve El Sanatları Atolyesinin sergisi Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde Yüksekalan Mahallesi Gezen apartmanda yapılacak.

Oyalı Eller Sergi

Muhabir: AYŞEGÜL ŞAHİN