Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan vatandaşın can ve mal güvenliği açısından risk oluşturan, devletin gelir kaybına neden olan korsan taşımacılıkla mücadelede çıktığı yolda ilk olarak Antalya taksi ve taşımacı esnafıyla istişareler yaparak yol haritasını oluşturmuştu.

Ardından geçtiğimiz 24 Nisan 2024 tarihinde durak temsilcileri ile Ankara’ya adeta çıkarma yapan Alkan ilk olarak Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın akabinde Antalya Milletvekilleriyle konuyu paylaşmış ardından Apaydın ve Antalya Milletvekilleriyle birlikte sektörle ilgili üst düzey kamu kurum müdür ve başkanlarını ziyaret ederek korsan taşımacılığın önlenmesine yönelik esnaf ile birlikte yaptıkları  çalışmalarını teslim etmişti.

Whatsapp Image 2024 05 27 At 05.49.44 (Small)

Alkan çalışmalarını bununla da sınırlı tutmayıp yine Antalya Milletvekilleri, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve taksi durak temsilcileri  ile birlikte 25 Nisan’da  İçişleri Bakan Yardımcısı eski Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat’ı makamlarında ziyaret ederek korsan taşımacılığının hem halkın can ve mal güvenliği için oluşturduğu tehditlere, hem de kayıt dışı gelir nedeniyle devletin uğradığı vergi kaybına dikkat çeken çalışmalarını teslim etmişti. Son olarak 1 Mayıs 2024 tarihinde konunun Hükümet kanadındaki en üst mercii olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu ile görüşen Alkan, Bakan Uraloğlu’na da çalışmalarıyla ilgili belgeleri sunmuş ve konunun çözümü noktasında destek istemişti

Alkan’ın uzunca bir süredir çaba sarf ettiği korsan taşımacılıkla mücadele konusunda TBMM’de alınan bir karar sonrası yeni bir gelişme yaşandı. Alkan alınan karar hakkında taşımacı esnafın bilgilendirmek amacıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;

Whatsapp Image 2024 05 27 At 05.49.45 (1) (Small)

“TBMM'de alınan karar ile yasalaşan başta korsan taksi uygulamaları olmak üzere internet üzerinden vatandaşı aldatan yasal izni olmayan her türlü uygulamalar için mahkeme kararı beklenmeden erişim engeli yetkisi reklam kuruluna verilmiştir.

Yakın geçmişte AESOB Başkanımız Adlıhan Dere ve Kıymetli Durak temsilcilerimizle birlikte yapmış olduğumuz ziyaretlerde, korsan ile mücadele konusunda vatandaşımızın ve devletimizin karşı karşıya olduğu risk ve tehlikeleri anlatan çalışmalarımızı ilgili makamlara sunmuş ve çözüm için destek istemiştik. TBMM’de yasalaşan bu karar ile korsan ile mücadele konusunda emeklerimizin ve çalışmalarımızın meyvelerini almaya başlamış bulunmaktayız.

Bu kanunun çıkmasında emeği geçen,

Whatsapp Image 2024 05 27 At 05.49.46 (Small)

Antalya’nın o kurban satış noktalarına inceleme Antalya’nın o kurban satış noktalarına inceleme

Antalya Ak Parti Milletvekillerimiz Mustafa Köse, Kemal Çelik, Atay Uslu, Dr. Tuba Vural Çokal ve Av. İbrahim Ethem Taş ile birlikte Ankarada ki ziyaretlerimizde, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu, T.C. Ticaret Bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat ve Bakan Yardımcımız Mahmut Gürcan, T.C. İçişleri Bakan Yardımcımız Münir Karaloğlu, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanımız Bekir Bayrakdar, Ticaret Bakanlığı Rekabet Kurumu 6. Genel Denetim ve Uygulama Daire Başkanımız Ömer Paşaoğlu ve Daire Başkan Yardımcısı Bahar Ersoy Zengin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürümüz Murat Baştor, TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken, TŞOF Genel Başkanımız Fevzi Apaydın,a Şahsım,Oda yönetimim ve esnafım adına teşekkürlerimi arz ediyorum” cümlelerine yer verdi.

Kaynak: ANTALYA ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI / BÜLTEN