Geçtiğimiz günlerde ‘Antalya Nüfus Müdürlüğü’nde neler oluyor? Nüfusta dedikodu sarmalı’ haberine konu olan Antalya İl Nüfus Vatandaşlık Müdürü Ülkü Y. Hatay’a tayin edildi.

Antalya İl Nüfus Müdürü Ülkü Y.’nin 2012 yılında atandığı Antalya’dan 2020 yılında Isparta’ya tayini çıkmış, yerine de Serap Güney atanmıştı. Bu tayinin ardından 110 gün rapor alan Ülkü Y. Valilik Onayı ile Özlük Servisi Şefi ve memur Havva .Ö.’yü ilişik kesme yazısı evine gitmişti. Bu olaydan sonra Ülkü Y. evine haber vermeden gelen Havva Ö. ile ilgili dedikodu çıkardığı iddia edilmiş ve bu iddialarda mahkemelik olmuştu.

Antalya Nüfusta Mobing Iddiasi

VALİLİKTEN RET GELDİ

Savcılıkta Nüfus Müdürlüğü çalışanları Havva Ö. lehine şahitlik yaptıktan sonra I.Ç.B. ve B.D. hakkında çeşitli nedenlerle disiplin soruşturması açtı. Bu arada mobing iddiası ile 5 personel Valiliğe dilekçe verdi. bu dilekçelere de Savcılığın soruşturma talebine de Valilikten ret geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yüzde 500’lük zammı savundu Antalya Büyükşehir Belediyesi yüzde 500’lük zammı savundu

HUKUK MÜCADELESİ SÜRDÜ

Hukuk mücadelesinden vazgeçmeyen Havva Ö. bu kez de Valiliğe dava açtı. Ayrıca savcılık da dedikodu iddialarının doğru olduğu iddiasından vazgeçmeyerek Valiliğin ret kararına itiraz etti. Konya’daki mahkeme ise devam ediyor.

SÜRPRİZ GELİŞME YAŞANDI

Tüm bu tartışmalar devam ederken sürpriz bir gelişme yaşandı. Konya’daki davanın sonucu merakla beklenirken Antalya Vatandaşlık ve Nüfus İl Müdürü Ülkü Y. Hatay Vatandaşlık ve Nüfus İl Müdürlüğü’ne atandı. Antalya Vatandaşlık ve Nüfus İl Müdürü ise Hatay Vatandaşlık ve Nüfus Müdürü Nazmi Çiçek oldu.

Muhabir: YAPRAK ÖZER