Antalya'dan Rodos Adası'na hücum Antalya'dan Rodos Adası'na hücum

Antalya’da 31 Mart 2024 yerel seçimleri tamamlandı. Antalya seçmeni Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni 5 yıl süre ile yönetecek olan belediye başkanını belirlediler.  Aylardır ülke gündeminde olan 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimleri bugün sonuçlanıyor. Antalyalılar Büyükşehir Belediye Başkanlarını belirlemek için sandık başına gittiler. İşte Manavgat, Konyaaltı, Aksu, İbradı ve tüm ilçelerde son durum oy oranları…

Yerel Secim Yasaklari

Antalya’da 19 ilçede oy kullanıldı. Seçmen bu 19 ilçede kendi ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtar ve azalarının yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’nı için de oy verdiler.

Secim2

Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Döşemealtı, Aksu, Kemer, Korkuteli, Elmalı, Finike, Demre, Kumluca, Kaş, Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, Akseki ve İbradı’ya toplam 6 bin 66 sandık kuruldu. Bu sandıklarda bir milyon 925 bin 935 seçmen bulunuyor. İşte Manavgat, Konyaaltı, Aksu, İbradı ve tüm ilçelerde son durum oy oranları…

Seçim1

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek bu seçimlerde partisinde yeniden aday oldu.  Antalya Büyükşehir Belediyesi için 27 aday yarıştı. Adaylardan 21’i siyasi partiler adına 6’sı ise bağımsız olarak seçime katıldı.

Sandıklar yavaş yavaş açılırken, Antalya 31 Mart 2024 seçim sonuçları Ak Parti mi CHP mi önde, hangi aday birinci sırada? Olduğu merak konusu olmuştu.

YSK yasağı kalktıktan sonra bu ekrandan yayınlanacak.

Muhabir: NİHAT TOKLU