Mersin Valiliği’nden çok önemli genelge… Bunu yapana af yok! Mersin Valiliği’nden çok önemli genelge… Bunu yapana af yok!

Geçtiğimiz Cuma günü Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi ANET'in işlettiği Sarısu- Tünektepe Teleferik Tesisleri'nde meydana gelen kaza sonrası ANET eski Genel Müdürü Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz tutuklandı. Bu olay dünya gündemine bomba gibi düşerken, gözler Antalya turizmine çevrildi.

Mesut Kocagoz Meclis

Yaşanan olayların yanı sıra İran ve İsrail savaşı da tedirginliği arttırıyor. Konuya ilişkin konuşan Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ümit Akduman, “Teleferik kazası şu an için etkilemez. Çünkü rezervasyonlar daha önceden yapılmıştı. Teleferik kazasından ziyade İsrail- İran meselesi var. O turizmi etkileyecek bir durum. Türkiye’nin bu olaylarda nasıl bir tavır alacağı merak konusu.

Ocak Ve Subatta Kruvaziyer Turizminde Re 32860 (2)

Ancak bunların sonuçlarını birkaç hafta sonra anlayabileceğiz. Yabancılar için teleferik kazası değil savaş daha çok belirleyici. Rezervasyon iptallerinin olup olmayacağını ileri ki zamanlarda göreceğiz. Turizmi asıl etkileyecek durum savaşta nasıl tavır alacağımız olacak. Zaten Türkiye’de her şey çok hızlı gelişiyor. Her an her şey yaşayabiliriz ülkemizde. Bir iki hafta içerisinde turizmin durumu belli olacak” dedi.

Umit Akduman Foto

ANTALYA BÜYÜK ZARAR GÖRÜR

Başkan Mesut Kocagöz ile ilgili alınan karara da değinen Başkan Akduman, “Teleferik kazasında alınan karar ise tamamen CHP ve AK Parti arasındaki çekişmeden dolayı alındı. Türkiye’de birçok olay yaşadık. Ancak sorumluları hiçbir zaman yargılanmadı tutuklanmadı. Bu tutuklama son derece siyasi bir hareket. İnsanlar bu yaşanan olaylara reaksiyon gösterdikçe olay büyüyecek. Büyüyen olayda Antalya turizmini etkiler. Haksız olan durumu ortadan kaldırmak lazım. Çünkü yaşanan olay hukuka aykırı. Eğer olaylar büyürse Antalya’da bundan zarar görür. Görünen o ki toplumsal reaksiyon artacak” ifadelerine yer verdi.

Muhabir: YAPRAK ÖZER