Turizm açısından en önemli şehirler arasında yer alan Antalya’da çöp krizi büyüyerek devam ediyor. Çevreye atılan çöpler nedeniyle oluşan kötü görüntüden dolayı rahatsız olan vatandaşlar, yetkililerden çöp sorununa çözüm bulmalarını istedi. Seslerini duyurmaya çalışan vatandaşlar, çevreye çöp atanlara ve yetkililere oldukça tepkililer. Rahatsızlıklarını dile getirmeye çalışan vatandaşlar, çöp sorununa çözüm getirilmesini istedi.

Antalya Manavgat’ı koruyamadı… Manavgat’ın dünyaca ünlü tarihi yok oluyor Antalya Manavgat’ı koruyamadı… Manavgat’ın dünyaca ünlü tarihi yok oluyor

ÜLKEMİZİ YANLIŞ TANITIYORUZ

Turistlerin yılın 12 ayı sık sık ziyaret ettiği Antalya’da çevrede oluşan kötü görüntülerden dolayı rahatsız olan vatandaşlar, çöp sorununun bir an önce çözülmesini istedi. Özellikle ağaç diplerine bırakılan çöplerden dolayı rahatsız olan vatandaşlar, “Çöplerini çöpe atmaktan bile aciz olan insanlar var. Bu doğa hepimizin. Bizlerden sonra da hepimizin çocuklarına torunlarına kalacak. Bu çöpleri buralara atarken hiç mi utanmıyorsunuz? Turizmin başkenti olan şehirlerden bir tanesine bu görüntüler gerçekten hiç yakışmıyor. Güzel ülkemizi yanlış tanıtıyoruz.

Whatsapp Image 2024 05 10 At 16.17.31 (Small)

Bir sürü mavi bayraklı plajımız, dünya harikası tarihi eserlerimiz, yemyeşil güzelliklerimiz var. Bunların önüne neden böyle kötü bir görüntüyü geçiriyoruz ki? Kötü görüntü bir tarafa ağaçlara da yazık. Dipleri pislik içinde. Yol kenarları, sahiller her yere çöp atıyorlar. Kaç yaşına gelmiş insanlar yerlere çöp atıyor. Çöp kutularına atmak çok mu zor gerçekten? Doğayı kirleterek ellerine ne geçiyor hiç anlamıyoruz. Bu atılan çöpler yıllarca doğada kalıyor. Aslında yerlere çöp atarak kendi geleceklerini mahvediyorlar ama hiçbirinin haberi yok. Bu durum gerçekten çok üzücü. Güzelliklerle dolu ülkemize hiç yakışmıyor bu görüntüler” şeklinde tepkilerini gösteriyor.  

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN