Antalya’da yaşanan olay dikkatleri üzerine çekti. Antalya Muratpaşa İlçesi Deniz Mahallesi muhtarı Mustafa Öztürk, 15 yıldır yaptığı muhtarlıktan vazgeçerek, kendi yerine oğlu Mehmet zafer Öztürk aday yapmıştı. Yaşanan olayların tartışması hala devam ederken, muhtar adayı Öztürk ile ilgili iddialar ise şaşkınlık yarattı.

Mahalle sakinleri, muhtar adayı Öztürk'ün sabah erken saatlerde temizlik işçilerine müdahale etmesi ve devlet tarafından tahsis edilen muhtarlık ofisini seçim bürosu olarak kullanmasından dolayı rahatsız olduklarını belirttiler.

65Db712E7B557

Şebnem Bursalı ve Istakoz olayı nedir, ne oldu, Erdoğan’dan neden özür diledi Şebnem Bursalı ve Istakoz olayı nedir, ne oldu, Erdoğan’dan neden özür diledi

SEÇİLMEDEN MUHTAR OLDU

Deniz Mahallesi sakinleri, muhtar adayı Öztürk'ün belediye görevlisi olmamasına rağmen temizlik işçilerine yaptığı müdahalesini anlamsız bulduklarını söylediler. Mahalle sakinleri, ayrıca seçim afişlerini devletin tahsis ettiği muhtarlık ofisine asması ve ofisin kullanımını seçim kampanyası için kullanması eşit rekabeti bozduğunu dile getirerek, “Mustafa Öztürk’ün oğlu Mehmet Zafer Öztürk şu anda muhtar adayı olarak seçilmeden önce dahi muhtar gibi davranıyor.

Bu durumdan mahalle sakinleri olarak rahatsızız. Sabah erken saatlerde temizlik işçilerine müdahale ediyor; oysaki belediye görevlisi değil. Ancak seçilirse müdahale etsin. Devlet tarafından tahsis edilen muhtarlık ofisini kullanıyor ve seçim afişlerini ofise asıyor.

Ayrıca, babası muhtarlığa gitmiyor, yerine oğlu gitmekte. Deniz Mahallesi'ndeki diğer adaylar da bu durumdan rahatsızlık duyuyor. Demokratik bir ülkede rakip olabiliriz, ancak muhtarlık ofisini kullanması eşit rekabeti bozuyor. Muhtarlık ofisini seçim bürosu olarak kullanması etik değil” şeklinde ifadelere yer verdiler.

Kaynak: NİHAT TOKLU