Geçtiğimiz hafta yapılan Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (ANTKOMDER) Genel Kurulu, her iki başkan adayının da aynı oyu almasıyla berabere sonuçlandı. İki dönemdir görevde bulunan mevcut Başkan Hasan Ali Yılmaz’a rakip olan Nevzat Akcan, 2017-2019 yılları arasında başkanlık görevinde bulunmuştu. 2 Mayıs Perşembe günü yapılan seçimde ise hem Yılmaz hem de Akcan, 67’şer oy alarak birbirlerine karşı üstünlük sağlayamadı.

TÜZÜK BUNU EMREDİYOR

Hasan Ali̇ Yilmaz

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ANTKOMDER Başkanı Hasan Ali Yılmaz, “Son derece centilmen ve birlik beraberlik içerisinde geçen genel kurulumuz, rakibim Nevzat Akcan ile aynı oyu almamla birlikte berabere sonuçlandı. Bunun üzerine de tüzüğümüzü inceledik ve Divan Kurulu Başkanlığımız, seçimin geri bırakılmasına karar verdi. Dernekler Yönetmeliği’nin 14/2 ve Dernek Tüzüğümüzün 7’nci maddesi, böylesi durumlarda ikinci seçimin en geç 6 ay içerisinde yapılmasını emrediyor” diyerek şöyle devam etti:

EN DOĞRU ZAMANDA YAPILACAK

Hal Seçi̇m (Small)

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden çevre atağı… O merkezde Antalya’da yaşayacak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden çevre atağı… O merkezde Antalya’da yaşayacak

“Tüzüğümüzün de belirttiği üzere derneğimizin asıl amacı, üyelerimiz arasında dayanışmayı sağlayarak, her bir üyemizi bulunduğu durumdan daya iyi seviyelere getirmektir. Bu anlamda herkesin de takdir ettiği gibi şu an komisyoncularımızın çalışma açısından en yoğun olduğu dönemdir. Bu nedenle bizde dernek yönetimi olarak üyelerimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak, genel kurulumuzu en doğru zamanda yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde de yönetim kurulumuz toplanarak, seçim tarihini belirleyecektir.”

Muhabir: SERCAN AYTIŞ