Antalya’daki esnaflar dükkanlarında bulunan ürünleri kaldırımlara yerleştirerek kaldırımları işgal ediyor. Kaldırımlarla da yetinmeyen esnaflar, sattıkları ürünleri yol kenarlarına koymaya başladı. Sürücülere zor anlar yaşatan esnaflar, uyarıları dikkate almayarak seyahat güvenliğini riske atıyor. Kaldırımlardaki ürünler yüzünden yürümekte zorluk çeken yayalara bir de sürücüler eklendi. Yol kenarlarına koyulan ürünler nedeniyle araç park etmekte ve seyahat etmekte zorluk çeken sürücüler yetkililere seslenerek yardım istedi. Park sorunu bulunan Antalya’da birde yol kenarına ürünlerin koyulması park sorununun giderek büyümesine neden oluyor.

Kaldirim Isgal (Small)

YOL İŞGALİNE ÇÖZÜM İSTEDİLER

Esnafların yolları işgal etmesinden dolayı mağdur olan araç sürücüleri, yetkililerden bu soruna çözüm istedi. Vatandaşlar, “Antalya’da çoğu yol zaten dar. Bu soruna birde esnafların yol işgali eklenince yollarda ilerlemekte zorlanıyoruz. Özellikle ara sokaklarda yol kenarları boydan boya esnafların ürünleri ile dolu. Esnaflara tanınan bu ayrıcalık bir an önce son bulmalı. Kaldırımlardaki ürünler yüzünden yayalar yollardan yürüyor. Bu durum yayaların can güvenliğini tehlikeye sokuyor. Birde yol kenarında ürün olunca yayalar resmen yolun ortasından yürümek zorunda kalıyor. Sürücüler yollarda panik içerisinde ilerliyor. En ufak bir dikkatsizlikte geri dönülmeyen sonuçlar olabilir.

Antalya sahillerinde Fatih, Kanuni ve Abdülhamid Han petrol arıyor Antalya sahillerinde Fatih, Kanuni ve Abdülhamid Han petrol arıyor

Kaldirim Isgali Yol (Small)

ESNAFLARIN BİLİNÇSİZLİĞİ HERKESİ TEHLİKEYE ATIYOR

Durum bu kadar vahimken yetkililer neden sessiz bu konuda? Esnafların yeri kaldırım veya yollar değildir. Görme engelli birini düşünün nereden yürüyecek? Nasıl yürüyecek? Ehliyetini yeni alan birini düşünün. Zaten acemi. Dar olan yollarda birde ürünler varken bu acemi şoförler zorlanıyor. Bu konuya artık yetkililer ‘Dur’ demeli. Esnaflara tanınan bu ayrıcalık bir an önce sonlandırılmalı. Yayaların ve araç sürücülerini tehlikeye sokan bu durumlar için önlemler alınmalı. Esnafların bilinçsizliği nedeniyle herkesin canı tehlikeye giriyor” şeklinde tepkisini gösterdi.

Kaldirim Isgali (Small)

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN