Antalya’da gençlerin falezlerde tehlikeli manzara keyfi Antalya’da gençlerin falezlerde tehlikeli manzara keyfi

Antalya’nın en gözde caddelerinden bir tanesi olan Meltem Caddesi’nde aynı yerde 8 adet çöp konteyneri bulunurken, bazı bölgelerde çöp konteyner bulunmaması vatandaşların tepkilerine neden oluyor. Bazı vatandaşların çöplerini atacak çöp konteyneri bulamazken, bazı bölgelerde yan yana birden fazla çöp konteyneri bulunması ‘Adaletsizlik’ isyanına neden oluyor. Ayrımcılık yapıldığını dile getiren vatandaşlar, yetkililerden çöp konteynerlerini adaletli bir şekilde dağıtmalarını istedi.

Whatsapp Image 2024 05 19 At 11.51.31 (1) (Small)

“AYNI ŞARTLARDA YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Antalya’nın birçok bölgesinde tepkilere neden olan çöp sorununa bir yenisi daha eklendi. Bazı bölgelerdeki vatandaşla çöplerin yetersizliğinden isyan ederken, bazı bölgelerde çöp konteyner yoğunluğu dikkatlerden kaçmadı. Çöp krizi hakkında konuşan vatandaşlar, “Birçok bölgede çöp sorunu var. Mahallelerimizde çöp konteyneri ya yok ya da dolu.

Whatsapp Image 2024 05 19 At 11.51.32 (1) (Small)

Antalya’nın birçok bölgesinde çöp sorunu yaşanırken, bu ilgisizlik neden anlam veremiyoruz. Özellikle kenar mahallelerde yetersiz çöp konteyneri varken, bu çöp konteyner yoğunluğu neden? Aynı bölgeye bu kadar fazla çöp konteyneri olması mantıklı mı yani?

Whatsapp Image 2024 05 19 At 11.51.30 (Small)

Dip dibe olan bu çöp konteynerleri akla mantığa sığmıyor. Biz çöp konteynerimiz yok, çöpler dolu, her yer çöp içinde kaldı derken Meltem’deki çöp konteyner yoğunluğunun nedenini anlamakta zorluk çekiyoruz. Üstüne birde bu kadar çöp varken çöp poşetini yere koymuşlar. Gerçekten hiçbir şeyi hak etmiyorlar. 

Whatsapp Image 2024 05 19 At 11.51.33 (1) (Small)

Biz vatandaş olarak aynı şartlarda yaşamak istiyoruz. Hiçbir konuda kayırma yapılmasını istemiyoruz. Meltem Caddesi’nde bulunan bu fazla çöp konteynerler, bir an önce olmayan yerlere dağıtılmalı” şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN