Gece saatlerinde Aksu ilçesi Gökdere Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yunus B.'nin kullandığı ve içerisinde toplam 8 kişinin olduğu belirtilen 15 MA 0595 plakalı Tofaş marka otomobil, yaklaşık 2 metre yükseklikteki köprüden dereye uçup suya gömüldü.

Aw212329 03 (Small)

Araçtaki yabancı uyruklu ve isimleri henüz öğrenilemeyen 8 kişiden 6'sı kendi imkanlarıyla araçtan çıktı. İhbarla birlikte olay yerine Jandarma Arama Kurtarma (JAK), itfaiye, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler belirtilen adrese gelirken, kazada yaralanan 6 kişi ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Derede kaybolan İ.B. (25) adlı kadın ve 9 yaşındaki R.B. belirtilmesi üzerine dalgıçlar derede arama başlattı.

Aw212329 01 (Small)

1 KİLOMETRE UZAKLIKTAN ÇIKTI


İlk olarak otomobilin bulunduğu noktadan arama çalışmalarına başlayan ekipler, derenin içini adeta didik didik aradı. Akıntı yönüne doğru yapılan aramalarda 1 kilometre uzaklıktaki dere menfezinde aracın arka koltuğu bulundu. Ekipler bu noktada çalışmalarını yoğunlaştırsa da kayıplara ulaşılamadı. Yaklaşık 4 saat süren arama çalışmalarının gündüz devam edeceği öğrenildi.

Aw212329 04 (Small)

KAZA YERİNDEKİ TERLİK DİKKAT ÇEKTİ


Kazanın gerçekleştiği köprüde küçük bir çocuğa ait terlik ve aracın parçalarının yer alması dikkat çekti. Çekici yardımıyla dereden çıkartılan aracın arka bagajında ise bir kasada kabakların bulunduğu, arka camında da Zeynep yazısının yer aldığı görüldü.

Antalya’daki zincirleme kazada 2'si çocuk 4 yaralı Antalya’daki zincirleme kazada 2'si çocuk 4 yaralı

Aw212329 07 (Small)

GENÇ KADININ CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI


Sabah erken saatlerde tekrar başlayan aramalarda, JAK'ın su altı timi aracın düştüğü noktadan yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta İ.B.'nin cansız bedenine ulaştı. Ekiplerin 9 yaşındaki R.B.'yi arama çalışmaları sürüyor.

Kaynak: İHA