Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera sahnesinde gerçekleşen 'Dünya Dans Günü Gala Gecesi'nde anlatımcı günün anlam ve önemini açıklarken, "Dünya Dans Günü, 1982 yılında Uluslararası Tiyatro Enstitüsü'nün öncülüğüyle başlatılmış, dünya genelinde her yıl coşkuyla kutlanan bir özel gün olarak günümüze kadar devam etmiş. Dans, duyguları ifade etmenin ve kültürel mirası yaşatmanın güçlü bir yolu olmanın yanı sıra, farklılıkların anlatılmasında ve insanların birbirlerini daha iyi anlamasında yüzyıllardır en etkili yol olmuştur" sözlerine yer verdi.

Dunya Dans Gunu Kutlamasi 47361 (2) (Small)

Aspendos'ta dev konser… Aspendos'ta unutulmaz gece Aspendos'ta dev konser… Aspendos'ta unutulmaz gece

DANS SEVERLER BİR ARAYA GELDİ

Antalya DOB, deneyimli dansçı kadrosuyla birlikte özel bir program düzenleyerek dans severleri buluşturdu. Gala gecesinde, dünyaca ünlü besteciler Tchaıkovsky, Adam, Verdi, Bach, Minkus ve Marcello'nun her sahnelenişinde izlenme rekorları kıran 'Fındıkkıran', 'Giselle', 'Kamelyalı Kadın' ve 'Pandemic' adlı bale eserlerinden özenle seçilmiş bölümler sahneye konuldu.

Dunya Dans Gunu Kutlamasi 47361 (1) (Small)

Rengarenk dekor ve kostümlerin de dikkati çektiği gala gecesinde, Antalyalılar dansın ritmine kapıldı. Sanatseverler, performans ve danslarıyla etkileyen sanatçıları ayakta alkışladı.

Kaynak: DHA