Pandemiden sonra yoğun göç alan Antalya’da altyapının yetersiz kalması nedeniyle yoğun trafik oluşuyor. Mesai başlama saati ve mesai bitiş saatinin yanı sıra gün içerisinde de sık sık yoğunluğun oluştuğu Antalya trafiğinde vatandaşlar isyan bayrağını çekiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olduğunu açıklaması üzerine vatandaşlar, tatile çıkmaya başladı. Antalya’ya akın eden tatilcilerin trafiğin daha yoğun olmasına neden olup olmayacağı merak konusu oldu.

ANTALTA’NIN NÜFUSU 2 KATINA ÇIKACAK

Antalyada Bayram Trafigi (Small)

Antalya’ya bayram öncesinde özel araçlar ve şehirlerarası otobüslerin giriş çıkış yapmasından dolayı trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bayram öncesinde tatil için şehrin ilçe ve köylerine gidecek olan Antalyalıların trafiğini yoğunlaştıracağı bekleniyor. Bayram tatilinin okulların kapalı olacağı döneme denk gelmesinden dolayı da tatil planlarında yoğunluk yaşanması bekleniyor. Kurban Bayramı’nda Antalya’nın nüfusunun 2 katına çıkacağı beklenirken, Antalya trafiğinin bu yoğunluğu kaldırıp kaldıramayacağı yönündeki soruları da beraberinde getiriyor.

Antalya Trafigi (Small)

Antalya’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 50. yaşı kutlandı Antalya’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 50. yaşı kutlandı

Ramazan Bayramı’nda büyük bir yoğunluk yaşanan Antalya trafiğinde bu bayramda daha büyük bir yoğunluk bekleniyor. Sıcak hava dalgasının etkili olduğu Antalya’da yerliler sıcaklardan kaçmak için yüksek kesimlere hareket etmeye başladı. Yerlilerin yaylalara çıkmaya başlamasına ek olarak tatil beldelerinde tatil yapmak isteyenlerde yola çıkmaya başladı. Bayram öncesinde ve bayram boyunca Antalya’da trafiğin kitlenme noktasına gelmesi bekleniyor.

ŞEHİR İÇİ OTOBÜSLERDE YOĞUNLUK BEKLENİYOR

Antalyada Kurban Bayrami Yogunlugu (Small)

Antalya’da trafiğin yoğun olmasının beklenmesinin yanı sıra şehir içi otobüslerde de büyük bir yoğunluk bekleniyor. Pandemiden sonra Antalya ulaşımında yaşanan sorunlardan dolayı vatandaşlar, zor şartlar altında toplu taşıma araçlarını kullanmaya başladı. Toplu taşıma araçlarının seyrek saatlerde gelmesinden, gelen otobüslerin dolu gelmesinden ve otobüslerde klimaların açık olmamasından dolayı şikayet eden vatandaşlar, bayram dolayısıyla toplu taşımanın yeterli olup olmayacağı konusunda endişeleniyor.

Kurban Bayramı süresince Antalya nüfusunun iki katına çıkacağının açıklanması üzerine Antalya ulaşımının ve Antalya trafiğinin bu yoğunluk nedeniyle tıkanacağı düşünülüyor.   

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN