Olay, Manavgat’ın Örnek Mahallesi Kumyolu Küme Evleri mevkiinde meydana geldi. Irmak kenarında bulunan sazlık alanda yangın çıktığı ihbarı Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat Birimi, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Jandarma Karakolu ve Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekiplerini alarma geçirdi. Tekne imalathanelerinin yakın noktasındaki yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile büyümeden kısa sürede söndürüldü.

Aw215884 07 (Small)

SÖNDÜRMEK İÇİN MÜCADELE ETTİ

Yangında ırmak kenarındaki sazlık ve söğüt ağaçları zarar görürken, güvenlik güçlerinin olay yerinde bulunan Cemil Eren ile yaptığı görüşmede Eren, yangını çıkaran kişinin kendisi olduğunu belirtti.

Aw215884 10 (Small)

20 yıldır aynı yerde balık tuttuğunu belirten Eren, "Balık tutarken içtiğim sigaranın izmaritini attım. İzmarit gazete kağıdının üzerine düştü ve yanmaya başladı. Kasıtlı yaptığım bir şey yok. Ekipler gelinceye kadar söndürmek için gayret sarf ettim" dedi. Cemil Eren, Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Cumhuriyet Polis Karakoluna götürüldü.

Aydın’da denetim yapıldı… Yasadışı faaliyetler için önlem alınacak Aydın’da denetim yapıldı… Yasadışı faaliyetler için önlem alınacak

Aw215884 01 (Small)

Kaynak: İHA