Antalya'da yaşayan ve kuryelik yapan İlknur Köksal (53), annesi olmayan ve sokakta kalmış 2 haftalık yavru kedilere yardım eli uzattı. Yavru kedilerin zor durumda olduğunu fark ederek evine alan 3 çocuk annesi Köksal, kuryelikten arta kalan zamanlarında kedilere kendi çocukları gibi bakıyor.

Antalyada Evini Yavru Kedilere Acti (2) (Small)

Türkiye’nin en çok turist alan şehirlerinden biri hayalet şehre döndü Türkiye’nin en çok turist alan şehirlerinden biri hayalet şehre döndü

Henüz 2 haftalık olan ve anneleri olmayan kedilere annelik yapan Köksal, kedileri çocukları gibi biberonuyla besliyor. Engelli kedilere de bakan Köksal, arka bacaklarından birisi olmayan, kör ve kuyruğu kopuk olmak üzere 2 engelli kediye de bakıyor. Köksal kuyruğu kopuk ve kör olan kediyi bir arkadaşının besleme yaparken kedi evinde bulduğunu ve kendisine söylemesi üzerine sahiplendiğini söyledi. Engelli kedileri kimsenin istemediğine de değinen Köksal, onların sağlıklı hayvanlardan farklarının olmadığını belirtti.

Antalyada Evini Yavru Kedilere Acti (Small)

EVİNİ AÇTI

Yavru kedilere evini açan İlknur Köksal "Arkadaşlar kedi evine bırakılmış. Bizim grubumuz var sosyal medyada, anne kedi ya da bakabilecek birilerini arıyorlardı. Ben de ben bakabilirim, dedim. Aldım getirdim kedileri. Zaten evimde kedim ve köpeğim vardı, ailecek seviyoruz hayvanları. Onlar da sonuçta bir can, bana göre insan evladı gibi. Biraz büyüdükten sonra sahiplendiriyoruz, benim gibi olan birçok hayvansever var. Gerçekten kıyamıyoruz, sokakta olmalarına. Onlarında bakıma ihtiyacı var, bakıma muhtaçlar" dedi.

Antalyada Evini Yavru Kedilere Acti (3) (Small)

Kaynak: DHA