Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde adım atacak yer kalmadı Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde adım atacak yer kalmadı

Antalya’nın Alanya ilçesinde seyir halindeki öğrenci servisinin şoförü ile tartışan bir başka sürücü, trafik ışıklarında içerisinde öğrencilerin bulunduğu aracın camlarını demir sopayla parçaladı.

A W196318 01

SOPAYLA SALDIRDI

Alanya Mersin D-400 karayolu Dinek Kavşağı’nda akşam saatlerinde meydana gelen olayda trafikte 07 C 32301 plakalı servis şoförü seyir halindeyken  H.Ş. ile 48 YN 617 plakalı aracın sürücüsü F.S. arasında tartışma çıktı. Araçların kırmızı ışıkta durduğu anda aracından inen sürücü, eline aldığı sopayla servis aracının ön camına defalarca vurdu.

A W196318 03

Çevredeki diğer vatandaşlar kavgayı ayırırken, eli sopalı saldırgan aracına binip bölgeden uzaklaştı. Araç plakası ve güvenlik kameralarından yola çıkan polis, aracıyla uzaklaşan sürücü F.S ile olay anında yanında olduğu belirlenen babası M.S.’yi kısa süre içinde yakaladı. Sopayla saldırı sonrasında servis aracının ön camında hasar olduğu görüldü.

A W196318 04

ÖĞRENCİLER BÜYÜK KORKU YAŞADI

Öğrenci servisindeki korku dolu anlar araçta bulunan bir öğrencinin cep telefonu kamerasıyla kayıt edildi. Görüntülerde eli sopalı şahsın servis aracının ön camına arka arkaya vurduğu ve olay esnasında serviste bulunan öğrencilerin yaşadığı korku nedeniyle çığlık attıkları görüldü.

A W196318 07

ÖĞRENCİLERİN PSİKOLOJİLERİ ETKİLENDİ

Saldırıya uğrayan servisteki bir öğrencinin velisi Dudu Akman, çocukların olaydan psikolojik olarak etkilendiğini söyleyerek, "Yolda saldırıya uğramışlar. Ben de iş yerindeyim, hemen izin alıp çıktım. Karakola geldik şikayetçi olduk. Öğrencilerimize bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Trafikte adam duruyor ve çocukların üzerine saldırıyor. Hastaneye gideceğiz. Allah'a şükür çocuklarımızın durumunda bir şey yok ama olabilirdi. 15-16 tane çocuk varmış serviste. Çocuklar psikolojik olarak etkilendiler, çok aşırı korkmuşlar" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA