Turizm kenti Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde özellikle kentsel dönüşüme giren apartmanlarda müteahhit ile yapım sözleşmesi imzalandıktan sonra hemen yıkılmayan birçok apartman dairelerinden gece gürültü şikayetleri geliyor. Kimsenin kalmadığı ve boşaltılmış olan dairelerde gece hırsızlara mekân oluyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden sürücülere uyarı: Bu yol 30 gün trafiğe kapatılacak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden sürücülere uyarı: Bu yol 30 gün trafiğe kapatılacak

7B395417 A14B 4E3E A181 B89Ec41A43D6

Boşaltılmış dairelerin demirleri, kapı, pencereleri çalınıyor.  Bu tür binalar, evsizlerin uğrak yeri olduğu için çevre sakinlerinden gelen şikâyetler yetkililerce anında değerlendiriliyor. Ayrıca yıkılırken veya yıkıldıktan sonra inşaat alanının çevresinin kapatılması isteniyor, inşaat alanını kapatmayanlara şikayet edildiği taktirde ceza uygulanacağı uyarısında bulunuldu.

13Ea49B3 5834 4B35 8226 6B818Bd62435

Öte yandan vatandaşlarda inşaat yapılacak olan alanlardan gece-gündüz gürültüler geldiğini belirterek, “Her gün bir yerler kırılıp dökülüyor, ne olduğunu anlamıyoruz, hırsızlar, gece demirleri çalmak için ellerindeki balyozlarla sabaha kadar beton kırıyor, uyuyamıyoruz, korkuyoruz. Haklı olarak da şikâyet ediyoruz. Verilen veya verilecek olan cezalar inşallah caydırıcı olur” dediler.

Muhabir: GÜNAY SARI