Antalya’da etkisini sürdüren kuvvetli rüzgar nedeniyle pazarcılar zor anlar yaşadı. Rüzgar nedeniyle şemsiyeleri uçan pazarcılar, müşterilerine bakamaz hale geldi. Şemsiyelerine hakim olmaya çalışan pazarcılar, uzun süre şemsiyelerini tutmak zorunda kaldı. Şemsiyelerin uçarak müşterilere zarar vermemesi için büyük çaba sarf eden pazarcılar, satış yapamaz hale geldi.

Whatsapp Image 2024 05 24 At 15.24.12 (Small)

Muratpaşa Belediyesi duyurdu… Antalya’nın en önemli caddesi yenileniyor Muratpaşa Belediyesi duyurdu… Antalya’nın en önemli caddesi yenileniyor

PAZARCILAR İSYANDA

Pazarların üstünün açık olmasından dolayı ürünlerini ve kendilerini güneşten koruyabilmek için şemsiyeler açan pazarcılar, rüzgardan dolayı zor anlar yaşadı. Şemsiyelerini tutmakta güçlük yaşayan pazarcılar, “Yaz kış aynı sorun. Kışın yağmur nedeniyle şemsiye açmak zorundayız, yazın da güneşten dolayı. Rüzgarlı havalarda şemsiyeler uçup gidiyor. Hafif değil ki bu şemsiyeler. Birinin üstüne düşse biz suçluyuz. Hele birde tezgahta tek başımızaysak daha çok zor. Hangi şemsiyeyi tutacağımızı şaşırıyoruz. Şemsiye ayaklarına ağırlık koysak bile bir etkisi olmuyor.

Pazarcilarin Ruzgarla Mucadelesi Kapak (Small)

Rüzgar kuvvetliyse şemsiyeyi komple alıp götürüyor. Müşterilerle mi ilgilenelim şemsiyeleri tutmaya mı çalışalım şaşırdık. Bugün bir elimiz şemsiyelerde bir elimiz işte. Pazarların üzerini kapatsalar ayrı bir dert. Parasını bizden istiyorlar. Az bir para değil ki bu. 100 bine yakın para vermemiz gerekiyor. Zaten kazandığımız 3 kuruş. Halden aldığımız ürünler pahalı. Sermayeyi anca çıkarıyoruz.

Whatsapp Image 2024 05 24 At 15.24.13 (Small)

Pazarı kapatmasalar şemsiyeler büyük sorun. Her rüzgarlı havada aynı sorunu yaşıyoruz. Neredeyse 12 saat pazarda satış yapıyoruz bu nedenle zaten çok yoruluyoruz. Üstüne birde en ufak rüzgarda şemsiyelere koşturuyoruz. Bu pazar yerlerine bir çözüm bulunsun artık. Kapatacaklarsa parasını pazarcıdan istemesinler” şeklinde sitem etti.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN