Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Türkiye Güven Huzur Uygulaması gerçekleştirildi. Antalya‘da da gece 95 ekip ve 370 personel ile Güven Huzur Uygulaması yapıldı. Uygulamaya İHA’lar ve hassas burunlu narkotik köpekleri de destek verdi. Yaklaşık 3 bin 308 kişinin sorgulandığı uygulamada 883 araç kontrol edilirken, daha önceden araması bulunan 11 firari de yakalandı.

Uygulama daha çok vatandaşların yoğun bulundukları yerlerde başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik olduğu bildirildi.
Uygulamaya Asayiş, Terörle Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Bölge Trafik, İnsansız Hava Araçları, Çevik Kuvvet ve Deniz Limanı Şube Müdürlükleri başta olmak üzere çeşitli birimlerden toplam 95 ekip ve 370 personel katıldı.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/08/11-kisi-yakalandi-Small.jpg ANTALYA'DA POLİS 11 KİŞİYİ YAKALADI 1


Uygulamada 3 bin 803 şahıs sorgulanırken arandığı tespit edilen 11 firari yakalandı. Muhtelif miktarda narkotik maddenin de ele geçirildiği uygulamada 4 kişiye adli idari işlem yapıldı. Trafik yönünden 884 araç kontrol edilirken 57 araca cezai işlem uygulanarak 5 araç trafikten men edildi.
Uygulamada ayrıca 18 işyeri denetlendi, 45 okul çevresi, 64 park ve bahçe ile 19 metruk bina kontrol edildi. İHA