24 yıl sonra kavuştuğu babasının ölümünde ihmaliyle iddiasıyla davacı oldu 24 yıl sonra kavuştuğu babasının ölümünde ihmaliyle iddiasıyla davacı oldu

Yerli mühendislik ve yazılım ile geliştirilen ‘BinBin’ ile ‘Martı’, kuruldukları yıldan itibaren hizmet vermeye başlasalar da trafikte çözüm olmaktan ziyade kriz yaratıyorlar. 2019 yılında kurulan mikromobilite şirketi olan ‘BinBin’ ile 2018 yılında kurulan ‘Martı’, büyükşehirlerde ekonomik ulaşım amacıyla piyasaya sürülseler de trafikte işkence yaratmaktan öteye gidemiyorlar.

Kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşan ve ekonomik nedenlerden dolayı da tercih edilen yerli malı elektrikli scooterlar, trafikte hem yaya hem de araçlar için büyük risk oluşturuyorlar. Trafikte ‘Martı’ ve ‘BinBin’ kazaları ve olası kaza riskleri, vatandaşı endişelendiriyor. Sorun sadece bu da değil. Yanlış ve kötü park sonuçları, trafikte büyük sorun oluşturuyor. ‘Martı’ ve ‘BinBin’ yolları işgal etmeye devam ediyor.

Trafikte Martı Sorunu Resim.jpeg (Medium)

YOLLARI İŞGAL EDİYORLAR

Yoğun bir nüfusa sahip Antalya, yoğun bir trafik sorunu yaşıyor. Daha pratik ve ekonomik bir çözüm olmasından dolayı ‘Martı’ ve ‘BinBin’ler her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Ama bu tercihler, trafiği rahatlatmaktan ziyade daha kötü bir hale getirmeye başladı.

Öyle ki ‘Martı’ ve ‘BinBin’ kazaları sonucunda gerçekleşen ölümler hayatımıza girmeye başladı. Bu iki mobilite şirketi ile alakalı denetimler de gündeme düştü. Gergin bir trafik ortamına sahip Antalya’da, trafiğe çözüm olacağına sorun yaratan ‘Martı’ ve ‘BinBin’, yolları işgal etmeye devam ediyor.

Kaynak: BADE ÖNDER