Antalya’da bulunan dünyaca ünlü şelalede turistler yasak dinlemedi Antalya’da bulunan dünyaca ünlü şelalede turistler yasak dinlemedi

Antalya'da, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) saat 10.15'te başladı. Akdeniz Üniversitesi'ndeki fakültelerde düzenlenen sınavlarda öğrenciler, sabahın erken saatlerinden itibaren sınava girecekleri merkezlerin önüne geldi.

Sınavantalya Bastonu Aday (4)

Saat 09.00'da kapıların açılmasıyla birlikte sınav salonlarına giriş başlarken, dakikalar ilerledikçe heyecan artmaya başladı. Sınava girecek öğrencilerin üstleri tek tek arandı, Üzerlerinde takı bulunanlar, takılarını çıkarıp yakınlarına verdi.

KOLYESİNİ ÇÖPE ATMAK ZORUNDA KALDI

Sınava kolye ile girmeye çalışan bir öğrenci ise, görevlinin uyarısıyla kolyesini çıkardı. Yanında yakını olmadığı için boynundaki kolyeyi çöp bidonuna attığını gören görevli, çöpten aldığı kolyeyi kapı kenarına koydu.

Sınavantalya Bastonu Aday (2)

SON SANİYEDE YETİŞTİ

Saatler 09.50'ye geldiği sırada ise her yıl yaşanan manzaralar tekrarlandı. Dakikalar ilerledikçe öğrenciler kapılara koşarak gelmeye başladı. Son dakikalara girildiğinde velilerin alkışlarıyla kapıdan geçen gençlerin nefes nefese kaldığı gözlendi.

ÖĞRENCİLERLE KONUŞMASINA İZİN VERİLMEDİ

Araç anahtarını kaybedip tekrar bulan bir veli ise, kapıya gelip öğrencisine bulduğunu söylemek istedi. Görevlilerin müsaade etmemesi üzerine, ‘Şimdi o kafaya takar. O yüzden bulduğumu söylemek istemiştim” dedi.

Sınavantalya Bastonu Aday (3)

BİRİSİ KOŞARAK, BİRİSİ KOŞAMADIĞI İÇİN YETİŞEMEDİ

Edebiyat Fakültesinde saat 10.00 itibariyle kapının kapatılmasının ardından ise sınavı 3 dakika ile kaçıran bir genç büyük üzüntü yaşadı, yüzünü kapattı. Kapıyı eliyle yoklayan genç, sınava geç kaldığını anlayınca ailesiyle birlikte geri döndü.

50 YAŞINDA SINAVA BASTONU İLE GELDİ

Geçirdiği trafik kazası sonrası bacaklarından ameliyat olan Gökhan Tamas (50) ise sınavı 10 dakika ile kaçırdı. Bacaklarında bandaj ve medikal bastonla fakültenin önündeki bankta oturan Tamas, ünivrsite içerisindeki trafikten dolayı sınavı kaçırdığını söyledi. Gökhan Tamas, şunları söyledi, “Üniversiteye girdikten sonra kitlendim burada. Arabayı bırakıp bu bacaklarla nasıl koşturacağım. Çok ağır ölümcül bir kaza geçirmiştim. Tabiri caizse öldüm tekrar geri geldim. Benim burada suçum ne? Kazada da ben haklıydım. 2018 yılında da sınava girip kazanmıştım. 2019'da kaza geçirdim. Hayatımı yeniden kurmak için sınava girmek istedim ama giremedim. Araç sürerken bana saldıranlar da oldu. Burası panayır alanı olmuş, araç koyacak yer bulamadım.” 

Kaynak: İHA