Belediyeden bir açıklama yapılmazken, güreşlerin iptal edilme sebeplerinin Serik Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri ile aynı tarihe denk gelmesi olduğu iddia ediliyor. Bu yıl 13. yapılması beklenen güreşler 1 Ekim’de iptal edilen Serik Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri 15 Ekim’e alınmasının ardından Antalya’nın bir diğer büyük güreş organizasyonu olan Döşemealtı Yağlı Pehlivan Güreşleri ile aynı tarihe denk geldiğinden iptal edildiği söyleniyor. Bu güreş iptaliyle beraber Ekim ayının ortasına gelinmeden 3 güreş birden iptal edilmiş oldu.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/10/ANTALYADA-SOK-KARAR-GURESLER-IPTAL-OLDU-1.webp ANTALYA’DA ŞOK KARAR GÜREŞLER İPTAL OLDU 1

Geçtiğimiz sene Yeniköy Stadı’nda yapılan güreşlere 54’ü başpehlivan yaklaşık 800 güreşçi katılmıştı. Kispetlerini giydikten sonra paçalarını bağlayan, sonrasında yağlanan pehlivanlar, davul zurna eşliğinde sahaya çıkmıştı. Finalde, İsmail Balaban ile karşılaşan Orhan Okulu, rakibini yenerek başpehlivanlığı kazanırken,  üçüncülüğü de Hamza Köseoğlu ile Serhat Gökmen paylaşmıştı. Bu sene ki güreşlerinde hayli çekişmeli olacağı düşünülüyordu ancak bu yıl güreşler yapılmayacak. Güreş severleri üzen haberler yaşandı.

YASİN ÇOBAN https://antalyaningundemi.com/