Turizm kenti Antalya’nın çeşitli ilçelerinde özellikle sahiller ile Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenen İl tanıtım günlerinde Kokoreç başta olmak üzere içli köfte, dondurma, nohutlu pilav gibi lezzetlere ilgi artıyor. Trabzonlular tanıtım günleriyle başlayan il tanıtım günleri Kahramanmaraş tanıtım günleri ile devam ediyor. Karaalioğlu parkında kurulan stantlarda en çok sokak lezzetleri dikkat çekiyor.

073Eac73 B391 437D Ae36 D475B310Aefa (Small)

Antalya’nın Lara ve Konyaaltı sahillerinde yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çeken tanıtım günleri için gelen misafirlere önce tadımlık ikram ediliyor. Bu tatları beğenenler devamını ve daha fazlasını ise parasıyla satın alıp, evine götürüyor. Kokoreç, dondurma, sıcak köfte ekmek, nohutlu pilav gibi lezzetleri sokak lezzeti olarak değerlendiren vatandaşlardan Aliye Çoban, Süleyman Aktan, Hacer Çakır, konuyla ilgili olarak şunları söylediler:

6452D201 D18D 4B16 Ac8A 6890Ba7F0D90 (Small)

“Sokak lezzetlerini sadece bizler değil, yerli ve yabancı turistlerde çok seviyor. Tatları harika, tadanlar mutlaka gerisini istiyor. Sokak tatlarını fiyat olarak keseye uygun.

Teleferik kazasının ardından hizmete ara verildi Teleferik kazasının ardından hizmete ara verildi

Aa5E3Aa3 4B69 4335 A2Cc 18F285B68A27 (Small)

 Çocukluğumuzda bu lezzetleri her sokak başında bulabiliyorduk, şimdi ya sahillerde ya da ancak il tanıtım günlerinde görebiliyoruz, bu lezzetlerle büyüdük, yetkililer sesleniyoruz, bu lezzetlerin unutulmaması için sahil ve özel alanlara mini satış alanları kurabilirler.”

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK