Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatilinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan ANET Şirketi’nin işlettiği teleferik de kaza meydana gelmişti. Halatın sıkışması sonucu 5 numaralı direk 28 numaralı kabinin üzerine düşmüştü. Kaza sırasında kabinin altı açılmış ve içerisindekiler düşmüştü. Kazada 1 kişi yaşamını yitirirken, 7 kişi de yaralanmıştı.  5'i tutuklu 12 sanık, 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı.

Savcılık makamı tarafından hazırlanan 36 sayfalık iddianamede, ANET eski Genel Müdürü Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu, Okan Erol ve Serkan Yellice'nin de olduğu 12 kişi sanık ifade veriyor. Savcılık, 12 sanığın, 'trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma' ve 'taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçlarından 27 yıl hapis cezasına çarptırılmalarını istiyor.

Antalya Adalet Sarayi (Small)

İddianamede, Mesut Kocagöz, Ahmet Buğra Samsunlu, Edip Kemal Bahadır, Serdar Tezcan, Okan Erol, Serkan Yellice, Suphi Kaplan'ın asli kusurlu; Orhan Karaoğlan, Kazım Kılıç, Hüseyin Ay, Özgür Ermiş ve Aziz Azizoğlu'nun tali kusurlu olduğu beirtiliyor.

CHP’LİLER MAHKEMEDE

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki davayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP’li belediyte başkanları da izliyor.

ÇEVİK KUVVET ÇAĞIRILDI

Duruşma salonundaki yoğunluk nedeniyle duruşmaya gelenler koridorları doldurdu. Kalabalığın içeriye girmek istemesi üzerine çevik kuvvet çağırıldı ve buraya polisler etten duvar ördüler.

Bu yıl ilk kez oldu… Okulu’dan 2024’de ilk zirve… Alaçam’da iki Antalyalının finalinde şampiyon Orhan Okulu Bu yıl ilk kez oldu… Okulu’dan 2024’de ilk zirve… Alaçam’da iki Antalyalının finalinde şampiyon Orhan Okulu

Dava ile ilgili detaylar gelecek.

Muhabir: SİBEL YEŞİL