Antalya’da düzenlenen tiyatro festivali ilk gösterisi ile perdeleri açtı. Antalya Devlet Tiyatrosu'nun (ADT) ev sahipliğinde Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde bu yıl 14'üncüsü düzenlenen “Devlet Tiyatroları Antalya 14. Uluslararası Tiyatro Festivali”, İspanya Orthemis Orkestrası'nın "Concerto a Tempo d'Umore" adlı gösterisiyle perdelerini açtı.

Tiyatro Festivali Ant (4)

ANTALYA’DA 14 YILDIR YAPILAN GELENEKSEL TİYATRO FESTİVALİ BAŞLADI

Antalya’nın çok önemli bir kültür, sanat ve spor şehri olduğuna dikkat çeken Vali Hulusi Şahin, “Biz şu anda Antalya’da Filenin Sultanlarını ağırlıyoruz.

Tiyatro Festivali Ant (5)

Antalya’da birçok branşta Dünya ve Avrupa şampiyonaları düzenleniyor, şehrimiz sayısız festivale ve fuara ev sahipliği yapıyor. Burası bir dünya şehri. Böylesine güzel ve anlamlı bir festival de gerçekten 14 yıldır Antalya’ya çok yakışıyor. Sizler bu salonları doldurduğunuz müddetçe daha nice güzel etkinlikleri Antalya’ya getirmeye devam edeceğiz. Hepinize iyi seyirler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Tiyatro Festivali Ant (3)

Pop müziğin ünlü ismi Marmaris’te sahne aldı, hayranlarını coşturdu Pop müziğin ünlü ismi Marmaris’te sahne aldı, hayranlarını coşturdu

AÇILIŞA YOĞUN İLGİ SAĞLANDI

Açılış konuşmalarının ardından sanatseverler, dünyaca ünlü İspanya Orthemis Orkestrası'nın "Concerto a Tempo d'Umore" adlı eseri büyük beğeniyle izledi. 17-27 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak festivalde, yerli ve yabancı tiyatro gruplarının oyunları ile çeşitli tiyatro atölyeleri yer alacak.

Tiyatro Festivali Ant (2)

Açılış törenine; Vali Hulusi Şahin, eşi Ebru Şahin, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ve birçok sanatsever katıldı. 

Kaynak: İHA