Turizm kenti Antalya’ya bayram öncesi şimdiden özel araçlar, şehirlerarası otobüsler ile mesai çıkışı olması nedeniyle de Kepez Kent Ormanı bölgesindeki şehir girişinde trafik yoğunluğu arttı. Kısa süreli olsa tamamen duran trafiği, bölgedeki trafik polisleri rahatlattı.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 02.31.38 (Small)

Şoför ve sürücüler kırmızı-yeşil ışıkla( Trafik ışıklarıyla) değil polislerin yönlendirmesiyle Antalya- Burdur yolu Duacı kavşağı yeniden trafiğe açıldı.  Şoför ve sürücüler, Bayrama sayılı günler varken şehir trafiğinin şimdiden durma noktasına gelmesine üzüldü ve Kent girişinin yeniden düzenlenmesinin şart olduğunu söylediler.

Turizmde zor günler yaşayan Manavgat rotası mı değiştiriyor? Turizmde zor günler yaşayan Manavgat rotası mı değiştiriyor?

Whatsapp Image 2024 06 10 At 02.29.20 (Small)

Hafta sonra hariç, her gün Burdur-Antalya yolunu kullanan Organize Sanayi bölgesinde çalışan işçilerden Yusuf Candan, Halil Harman, Cavit Sönmez trafik sorunundan şikâyetçi. Bu üç işçi arkadaş, “Sabah ve akşam bu yoldan geçerken hep aynı sorunu yaşıyoruz.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 02.33.58 (1) (Small)

Trafik ışıkları yeniden düzenlenmeli. Kavşak genişletilmeli. Umarız yetkililer sesimizi duyarda bu soruna bir an önce el atar. Bu sorun bizde sinir ve stres yapıyor, galesiz olamıyoruz. Çünkü işe geç kalıyoruz. İşe gelip giderken özel aracımız yok erken çıkalım desek, halk otobüsünü kullanıyoruz” dediler.

Muhabir: GÜNAY SARI