Antalya’nın her ilçesinde farklı aralıklarla ve farklı saatlerde meydana gelen planlı, plansız elektrik kesintilerine vatandaşlardan şikayet yağıyor.

KESİNTİLER BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞATIYOR

Antalya’da Akdeniz Elektrik Dağıtım şirketine sık yaşanan kesintiler nedeniyle şikayet yağıyor. TEDAŞ, CK Enerji, Akdeniz Elektrik Dağıtım gibi şirketlere yönelik yapılan şikayetlerin başında elektrik kesintileri yer alıyor. Antalya’nın dört bir yanında vatandaşlar bölgelerinde sık yaşanan kesintiler nedeniyle mağduriyetlerini online şikayet platformlarında dile getiriyor.

elektrik-2

Yapılan şikayetler arasında ilk sırayı elektriklerin kesilip uzun saatler gelmemesi nedeniyle yaşanan mağduriyet yer alıyor. Vatandaşlar uzun süre gelmeyen elektrikler nedeniyle günlük işlerini yürütmekte zorlanıyor.

Elektriklerin kısa aralılarla kesilip gelmesi ise elektrikle çalışan eşyalarda maddi hasarlara neden oluyor. Birçok vatandaş kısa süreli gidip gelen elektrikler nedeniyle eşyalarının bozulduğunu dile getiriyor. Aynı zamanda buzdolabı, derin dondurucu gibi bölgelerdeki gıdalar da bozuluyor.

Ekran Goruntusu 2024 04 22 163109 Npyb

Şikayet konu olan diğer durum ise evlerinde solunum cihazlarına veya elektrikli aletlerden destek alarak yaşamını sürdüren vatandaşların kesintiler nedeniyle zor durumda kalması.

Bu bitkiler sadece Antalya’da var… Antalya'da tehlike büyüyor Bu bitkiler sadece Antalya’da var… Antalya'da tehlike büyüyor

Images-10

Asansörlerde mahsur kalınması, kış aylarında küçük çocukların olduğu evlerde ısınma sorunu, evden çalışan vatandaşların mağdur olması gibi konular en çok şikayeti alıyor.

EN ÇOK ŞİKAYET EDİLEN BÖLGE DÖŞEMEALTI OLDU

Şikayet platformunda yapılan şikayetler arasında en çok şikayet alan ilçelerin başında Döşemealtı yer alıyor. İlçenin bazı bölgelerinde özellikle şikayetler yoğunlaşıyor.

27 Ocak Antalya Elektrik Kesintisi

 Vatandaşlar gün içinde sık sık elektrik kesildiğini ve uzun saatler boyunca gelmediğini dile getiriyor. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında sık sık yaşanan elektrik kesintileri büyük mağduriyetler yaşatıyor.

Döşemealtı Yeşilbayır Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Bahçeyaka Mahallesi’nde şikayetler yoğunlaşıyor. Özellikle mahallelerin bazı sokaklarında elektrik kesintiler çok daha sık ve uzun süreli yaşandığı belirtiliyor.

Hem elektrik kesintilerinin 8 saate varan uzun süreli olması hem de kısa süre içinde gidip gelmesi sebebiyle vatandaşlar birçok bakımdan sorun yaşıyor.

Images-11

KESİNTİLERE KARŞI KESİNTİSİZ ÇAĞRI MERKEZİ DESTEĞİ

Akdeniz Elektrik Dağıtım vatandaşların talep, öneri ve soruları için 7/24 alo 186 Çağrı Merkezi hizmetini sunuyor. Vatandaşların istedikleri zaman arayabileceği çağrı merkezi hizmetinde vatandaşlar kesintilere karşı ‘aşırı yüklenme’, ‘arıza’ gibi benzer cevaplar aldıklarını dile getiriyor.

Aynı zamanda vatandaşlar arıza bildirimi, kaçak ihbarı, aydınlatma, sayaç işlemleri, istek, öneri ve şikayet için çevrimiçi platformlardan ulaşabilir.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA