Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, Türk Nefroloji Derneği ve Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği tarafından 2. Akdeniz Diyaliz Sempozyumu yapıldı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cumhuriyet Salonu'nda düzenlenen sempozyuma Antalya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Emre Asiltürk, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Özge Mengi Baş,

Diyaliz Nedir Nasil Yapilir Ne Ise Yarar 1024X597 (Small)

Türk Nefroloji Derneği ve Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği Başkanı Tülay Aksoy, Türk Nefroloji Derneği Antalya Şube Başkanı Dr. Ayça İnci, diyaliz merkezi çalışanları ve çok sayıda kişi katıldı. Müzik dinletisi ve dans gösterileriyle başlayan sempozyumda Hemşirelik Haftası ve Anneler Günü kutlamaları sayesinde diyaliz süreci çalışan sağlıkçılar için kişisel gelişim, hukuki haklar ve mesleki deneyimlerin temelinde amaçlandı.

MESLEKİ DENEYİMLER ARTIRILIYOR

Antalyada Yasayan Her 350 Kisiden 1I H 52752 (1) (Small)

Uzm.Dr. Emre Asiltürk, sempozyuma Burdur ve Isparta'da çalışan sağlık çalışanlarının da katıldığını anlattı. Herkesin anneler ve Sponsorlar gününde kutlayan Asiltürk, “Hemşirelerimizin bu mesleklerde öne çıkmasını ve sorunlarına çözüm arayışlarını yaygınlaştırmayı istedik. Hemşireler, sağlık hizmet sunumumuzun temel faaliyetlerinden biridir.

Kepçe kulak çocuklarda travma sebebi Kepçe kulak çocuklarda travma sebebi

Hemodiyaliz (Small)

Sağlık hizmeti her yerde, sürekli olarak kesintisiz ve sürekliliğin sağlanmasının birimidir. Hemodiyaliz Resmiliği de en özelleşmiş bilgilerin ve belirli alanların biridir. Kendi alanında yakından takip edilmesi gerekiyor. Genç yaştaki insanların diyaliz ihtiyaçları bulunuyor ve bu bileşenlerin iyi bir şekilde depolanması gerekiyor. Dolayısıyla hemodiyaliz izolasyonu haftanın 3 günü birkaç saatini bu bölgelerde tutuyor" dedi.

ANTALYA'DA 2 BİNE YAKIN DİYALİZ HASTASI

Antalyada Yasayan Her 350 Kisiden 1I H 52752 (Small)

Antalya'daki hemodiyaliz istatistikleri hakkında bilgi veren Uzm.Dr. Emre Asiltürk, “Antalya'da yaklaşık 600'ü kamuda olmak üzere 2 bine yakın hemodiyaliz var. Bu da yaklaşık olarak Antalya'da yaşayan 350 kişinin hemodiyaliz ihtiyacını gösteriyor. Biz hemodiyaliz hizmetini 540 cihazla sürdürüyoruz. Bu da yaklaşık her 4 hastanın 1 cihazı anlamına geliyor. Yeni açılan Antalya Şehir Hastanesi, Döşemealtı Devlet Hastanesi ve açılacak diğer hastanelerimizde umarım en kaliteli, en geniş ortamlar artırılmış olacaktır" diye konuştu.

Kaynak: İHA