Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, başkanlığının 2. Döneminde projelerine hız kesmeden devam ediyor. Nüfus yoğunluğunun arttığı Antalya’da yaşanan toplu taşıma krizine Başkan Böcek’ten büyük projeler geliyor. Sık sık otobüs filosuna dahil ettiği otobüsler ile gündeme gelen Başkan Böcek, ulaşım sorununa çözüm sunuyor. Başkanlığının 2. Döneminde de her fırsatta azim ve gururla çalışacaklarını dile getiren Başkan Böcek, her geçen gün yeni projeleri ile vatandaşların konforu için çalışmalar yapıyor.

Antalya Otobus (Small)

DAHA KONFORLU ULAŞIM HİZMETİ

Büyükşehir çalışıyor Antalya kazanıyor mottosu ile çalışmalarına hız kazandıran Başkan Böcek, yayınladığı video ile Büyükşehir’e ait otobüs sayısını arttırdıklarını açıkladı. Yayınlanan videoda şu sözlere yer verildi:

Antalya Ulasim (Small)

“Kişi başına en fazla aracın düştüğü Antalya’da toplu ulaşımın kullanımını yaygınlaştırmak ve vatandaşlarımıza daha konforlu ulaşım hizmeti sağlayabilmek için 5 yılda 2’si elektrikli toplam yeni otobüs alındı. Büyükşehir’e ait otobüs sayısı 241’den 347’ye çıkartıldı. Gün geçtikçe daha da büyüyen ve daha da gelişen toplu taşıma araçlarımızla vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz.”

Kemer’de resmi bayramlaşma Kemer’de resmi bayramlaşma

Antalya Buyuksehir Otobus (Small)

ULAŞIM SORUNU KALMAYACAK

Geçtiğimiz günlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Şengül, Antalya’ya ulaşım müjdesi vermişti. Başkan Şengül, yaptığı açıklamalarda ulaşım sorununun biteceğini dile getirerek şu sözlere yer vermişti:

Baskan Bocek Otobus (Small)

“106 aracımız ilave oldu. 106 araç son 1 yıl içerisinde envantere katıldı zaten. Esnaf araçlarından fazla sayıda çalışamayan vardı, onların birçoğu geldi. Biz 106 araçla o açığı kapatmış olduk. Şu anda 100 civarında bir esnaf aracı var çalışmayan. Belediyenin aldığı tedbirlerle zaten o sıkıntıda ortadan kalktı. Bunların gelmesiyle ilgili çalışmalar yapıyoruz. İlave yaptığımız hatlarında gelişiyle birlikte hiçbir sorun kalmayacak. Şu an zaten envanterimize kayıtlı olan araçlarla biz aslında bu gelmeyen esnafın açığını kapattık. Koronadan önce zaten toplu taşıma sayılarımız 451 raylıyla birlikte. Şu an daha çok hedeflenenin altındayız ama koronadan sonra ciddi bir artış var zaten toplu taşımada. Ekstra çalışmalarımızda olacak bu dönemde düzgün işleyen bir toplu taşıma özel araç kullanımını düşüreceğini için trafikte rahatlıyor zaten biz bunu son 7 8 aydır hissediyoruz artışla beraber.”

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN