Antalya’da Uluslararası Pilav Festivali, ülke dernekleri kendi imkanlarıyla Mesut Aydın koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Festivale, tüm gastronomi yöneticiler derneği, Kepez Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi destek verdi. 11 ülkenin bir araya gelmesini sağlayan festivalde, ülkeler kendi pilavlarını hazırlayarak unutulmaz bir şölen oluşturdu. Büyük bir coşkunun hakim olduğu festivalde, etkinlik alanında gösteriler düzenlenerek katılım sağlayan halka, 11 ülkenin hazırladığı kendi yöresel pilavı ikram edildi.

Antalya’daki festivalde dikkat çeken ayrıntı… Görenler duygulandı Antalya’daki festivalde dikkat çeken ayrıntı… Görenler duygulandı

UNUTULMAZ LEZZETLER SUNULDU

Pilav Şenliği (3)

Festivale katılan ülkeler bir kez daha birlik ve beraberliği gözler önüne sererken, hazırlanan pilavlar jüriye sunuldu. Festivale katılanların unutulmaz anlar yaşarken, unutulmaz lezzetleri de tattı. 11 ülkenin bir araya geldiği festivalde büyük bir kültürel birlik mesajı verildi.

Pilav Şenliği (7)

Tacikistan, Azerbaycan, Tataristan, Uygur Türkleri, Ahıska Türkleri, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, İran, İran Türkmenleri ve Irak Türk Topluluğu Derneği'nin katılımlarıyla düzenlenen festivalde, Türk kültürünün yanı sıra birlik ve beraberlik mesajları ön plana çıktı.

PİLAV FESTİVALİNİ KAZANANLAR BELLİ OLDU

Uluslararası Pilav Festivali’nde ortaya çıkan unutulmaz lezzetler jüriye sunularak, katılan ülkeler birbiri ile yarıştı. 11 ülke kendi yöresel pilavlarını hazırlayarak jüriye sundu. Jürinin oylamasına göre kazanan ülkeler şu şekilde:

Pilav Şenliği (6)

1. Tacikistan

2. Uygur Türkleri

3. Azerbaycan

11 ülkenin katılım sağladığı Uluslararası Pilav Festivali’nde halka ikram edilen pilavların yanı sıra birlik ve beraberlik mesajı da verildi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN