TYSD Antalya Şubesi, pandemi sürecinden normalleşmeye geçilmesiyle birlikte burs verilen üniversite öğrencilerinin harçlıklarının düzenli ödenebilmesi için çaba gösterirken dar gelirli ihtiyaç sahibi aileler de unutmuyor. Başkan Havva Koca, Yıldız Tütüncüoğlu, Sebahat Çetinkaya, Derya Özüesen, Bahriye İçli, İnci Kaya, Mualla Doğan, Emel Şan, Neşe Baykan, bir kısmı hayırsever katkısıyla satın alınan ve içerisinde sıvı yağ, çay, şeker, bulgur, pirinç, mercimek, şehriye, makarna, salça, kahve, yumurta gibi gıda maddeleri bulunan 100 koli hazırladı. Koliler, derneğe kayıtlı ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim edildi.

616X321 Sgkdan 4A 4B 4C Ve Bag Kurlulara Ramazan Bayrami Oncesi Mujde Heyecanli Bekleyis 1710160810964

DAR GELİRLİYE DESTEK

TYSD Antalya Şubesi Başkanı Havva Koca, "Üniversite öğrencilerine burs verirken, derneğimize kayıtlı ailelerin ev eşyası, giyim, evlenecek gençlerin gelinlik- damatlık kıyafet, çeşitli gıda maddesi ve çocukların okul ihtiyaçlarını da karşılamak için çaba gösteriyoruz. Bu yıl da yine Ramazan Bayramı’nda mutfak ihtiyaçlarına katkıda bulunmak üzere gıda paketleri hazırlayıp destek olduk" dedi.

Market1

Antalya’da beklenen atama gerçekleşti… ANET’in Yönetim Kurulu Başkanı belli oldu Antalya’da beklenen atama gerçekleşti… ANET’in Yönetim Kurulu Başkanı belli oldu

KIZ YURDU İÇİN İLK ADIM

Üniversitede okuyan kız öğrencilere sağlıklı, güvenli barınma mekânı kazandırılması amacıyla kolları sıvadıklarını söyleyen Havva Koca, "Kız yurdunun inşaatını başlatabilmemiz için yerel yönetimler ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Gösterilecek arsa üzerine hayırsever kişi ve kuruluşların katkısıyla bina yapılacak. Kız öğrencilerimizin barınma sorunlarının çözümüne bir nebze de olsa katkıda bulunacağız" dedi. Koca, sokakta yaşayan kimsesiz yaşlılar için de barınma evi inşaatı başlatacaklarını söyledi. 

Kaynak: (DHA)