Bu süre zarfında 3 tane 3 günlük, 6 tane 2 günlük ve 77 tane 1 günlük güreş turnuvası düzenlendi.  15 Nisan’dan 12 Kasım’a kadar geçen 31 haftanın 29’unda, toplamda 86 turnuva gerçekleştirildi.  Sezon, başlangıçta 73 güreşçiyle başladı ve 7 başpehlivanın katılmasıyla toplamda 80 başpehlivanla sona erdi.  80 başpehlivan, 86 turnuvada toplamda 2832 müsabaka gerçekleştirdi.

Bu yıl dualı çayıra çıkan 80 başpehlivanın 71’i en az bir kez kürsüye çıkarak büyük başarı elde etti. Fethiye Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri ile güreş sezonunun sonuna gelindi ve Ali Gürbüz ile Yusuf Can Zeybek başpehlivanlık kürsü sıralamasında birinci sırayı paylaşmaya devam etti. Fethiye Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri sonunda başpehlivanlık sıralamasında Ali Gürbüz’e, Yusuf Can Zeybek de katıldı. 86 turnuvada başpehlivanlar büyük bir mücadele sergiledi. Ali Gürbüz ve Yusuf Can Zeybek, 8 birincilikleriyle en çok birincilik kazanan isimler oldular.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/11/baspehlivanlarin-zorlu-mucadelesi-resim.jpg ANTALYALI BAŞPEHLİVANLAR SEZONA DAMGA VURDU 1

 İsmail Balaban ise 23 kez kürsüye çıkarak en çok kürsü yapma başarısını elde eden isim oldu. Aynı şekilde, İsmail Balaban 8 kez ikincilik elde ederek en çok ikincilik kazanan isim olurken, İsmail Balaban ve Süleyman Başar da 8 kez üçüncülük elde ederek bu alanda en başarılı isimler oldular. Toplamda 29 başpehlivan birincilik sevinci yaşadı. Antalyalı başpehlivanlar, sıralamalara damga vurarak göz kamaştırdılar.

BAŞPEHLİVAN SIRALAMASI

YASİN ÇOBAN antalyaningundemi.com