Kış mevsiminin bitişi ve baharın habercisi olan Hıdırellez nedeniyle dileklerini ve isteklerini çizdikleri kağıtları ritüele göre günün ilk ışıklarıyla suyla buluşturmak isteyenler, sabah saatlerinde Konyaaltı Sahili'nde yoğunluk oluşturdu. Vatandaşlar daha sonra sahilde oturup güneşin doğuşunu izledi.

Aw197578 12 (Small)

Ecenur Tavukcu, 18 yaşına yeni girdiğini ve çok fazla dileği olduğunu belirterek, “Bugün burada Hıdırellez dileklerimi atmak için bulunuyorum” dedi.

Aw197578 01 (Small)

Aydın Büyükşehir Belediyesi o bölge için düğmeye bastı… Aydın’da dönüşüm başladı Aydın Büyükşehir Belediyesi o bölge için düğmeye bastı… Aydın’da dönüşüm başladı

Bir başka vatandaş Ufuk Çakır ise “Bahara başlamak için geldik. Birazda eşim teşvik etti, o daha detaylı biliyor aslında” ifadelerini kullandı.

Aw197578 04 (Small)

Çocukları ile birlikte sabahın erken saatinde Konyaaltı Sahili’ne gelen Kadire Karadaş, “Bugün Hıdırellez’in ilk günü. Bugün tüm dünyaya, ülkemize sağlık mutluluk huzur getirsin” dedi. Vatandaşlar, havanın aydınlanmasıyla birlikte kumsalda kahvaltı yaptı. 

Kaynak: İHA