Antalya turizmine büyük katkı sağlayan ve birçok ödülün de sahibi olan tesisin küle dönmesi herkeste büyük bir üzüntüye sebep oldu. Kadir Kaya'ya ait tesiste şimdiye kadar iki yangın ve bir sel felaketi yaşandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Kadir Kaya, "Tesiste tamir edilecek bir şey kalmadı tamamen yok oldu" dedi.

Kadirinagacevleri (Small)

Antalya'da ağaç ev turizmine yön veren ve Olimpos'ta turizmin başlangıcını yapan Kadir’in Ağaç Evleri meydana gelen yangının ardından kül oldu. Turizm şehri Antalya’nın Olimpos bölgesinde bulunan ve 20 küsür yıldır hizmet veren Kadir’s Tree Haus (Kadir’in Ağaç Evleri) da bilinmeyen bir sebepten yangın çıktı. Tesisin sahibi Kadir Kaya gördüğü manzara karşısında ne yapacağını bilemedi.

Kadirin Agac Evleri Yangin (Small)

"YENİ BİR TESİS YAPABİLİRİM"

Kadir'in Ağaç Evleri tesisinde daha önce 8 Şubat 2007'de yangın çıkmış ve tesisin yüzde 90'ı küle dönmüştü. Antalya turizmi açısından büyük öneme sahip tesis tamir edilmiş ve tekrar hizmet vermeye başlamıştı. Ancak şimdilerde tekrar yangın meydana gelen tesis tamamen yok oldu. Konu hakkında açıklama yapan tesis sahibi Kadir Kaya, "Antalya'da yeni bir tesis yapabileceğim bir yer var mı bakacağım ama şu an toparlanmaya çalışıyorum." dedi.

Olimpos Kadir Yangin (Small)

CW Enerji Ligi’nin yeni puan durumu belli oldu… Antalya Muratpaşa’nın aslanı geri dönüyor… 4. etap sonrası işte ligin yeni puan durumu… CW Enerji Ligi’nin yeni puan durumu belli oldu… Antalya Muratpaşa’nın aslanı geri dönüyor… 4. etap sonrası işte ligin yeni puan durumu…

TESİSİN İLK FELAKETİ DEĞİL

Tesisin geçtiğimiz yıllarda bir kez daha yangına ve sele maruz kalması hakkında konuşan Kadir Kaya, "Evet daha önce de bazı felaketler yaşadık ama çok şükür hepsinden de sağ çıktık. Allah'ın sevdiği kuluyuz her halde başka ne diyeyim bilmiyorum" ifadelerine yer verdi. Daha önce de tatsız olayların yaşandığı tesiste çıkan yangınların biri ya da birileri tarafından yapılma ihtimali karşısında konuşan Kadir Kaya, "Yangında kameralar da yok oldu. Gözümle görmeden kimseyi suçlayamam." açıklamasında bulundu.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / GÜNAY SARI