Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı olan Tosmur Mahallesi’ndeki Grand Kaptan Otel sahilinin halka açık olmasına rağmen tekne çeken aletlerin plajda bırakılması nedeniyle vatandaşlar, plajı kullanamaz hale geldiler. Plajda bırakılan aletler nedeniyle kumlara şemsiye ve havlu koyamayan vatandaşlar, görevlilerin kendilerine zorluk çıkardıklarını dile getirerek, Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’e seslendiler.

Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde geç saatlere kadar hareketlilik sürüyor… Konyaaltı’da akşam manzaraları Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde geç saatlere kadar hareketlilik sürüyor… Konyaaltı’da akşam manzaraları

Alanya Sahili (Small)

BAŞKAN ÖZÇELİK’TEN YARDIM İSTEDİLER

Alanya Tosmur Mahallesi’nde halka açık olan plaja bırakılan tekne çekmek için kullanılan aletler nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Sıcak havalardan bunalan vatandaşlar, sahillere akın ederken Alanya’da çığ gibi büyüyen bir sorun yaşanıyor. Sahillerin halka açık olmasına rağmen işletmeler tarafından işgal edilmesine tepkili olan vatandaşlar, plajı kullanamadıkları nedeniyle Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’e seslendi.

Hotel Grand Kaptan Alanya Sahili (Small)

Başkan Özçelik ve ekibinden yardım isteyen vatandaşlar, halka açık plajda görevlilerin kendilerine zorluk çıkarmaları nedeniyle sahile şemsiye ve havlularını koyamadıklarını dile getirdi. Plajı kullanmak isteyen vatandaşlar, “Halka ait bir plaja bu aletleri koyarak bizlerin buralara şemsiye dikmelerine izin verilmiyor. Bu aletler kenara çekilirse bu sorun ortadan kalkabilir” şeklinde yetkililerden yardım talep ettiler.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN