Özellikle kent merkezindeki Andızlı mezarlık yanındaki kavşakta kırmızı ışıkta duran araçların cam tıklatıp, para isteyen dilenciler, para verilmeyince kızıp araç lastiklerini tekmeleyebiliyor. Sürücülerin tepki göstermesiyle kaçan dilenciler kavşakta trafik sıkışıklığına da neden oluyor.  Bazen de verilen parayı az buldukları içinde aracı çizen dilencilerden şikâyetçi olan Yusuf Akoğlu, Mehmet Yiğitbaş, Remzi Almanak gibi şoförlerde, “Tam kavşakta olmamız nedeniyle zor anlar yaşıyoruz, bir yandan aracımız tekmeleniyor, kontak kapatıp dilencinin peşine düşsek, arkamızda yüzlerde araç yolun açılmasını bekliyor, ne yapacağımızı şaşırıyoruz, dilencilerde bunu fırsat biliyor, telefon ile şikâyet ediyoruz, polisler geldiğinde dilenciler kayıplara karışıyor, yetkililerin önlem almasını istiyoruz” dediler.

10388951 41B4 4A9A 9Dc6 3C096B068804

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden çevre atağı… O merkezde Antalya’da yaşayacak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden çevre atağı… O merkezde Antalya’da yaşayacak

Çünkü bu arada ölümlü ve yaralamalı, maddi hasarlı kazalarda olabilir, çok şükür yaşamadık ama arabamız tekmelendi, küfür yedik” şeklinde konuştular. Andızlı mezarlık kavşağı başta olmak kent merkezine Kepezden girerken elinde mendil ve çiçek olanların kucağında çocuk olan kadınların da sürücüleri rahatsız ettiği duygu sömürüsünde bulunduğu öne sürüldü.

Dd323199 199E 404F 8012 8E13363D1B65

Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri ana halterler ile meydanlarda vatandaşların dilenciler tarafından rahatsız olmaması için görev yaparken, kavşaklarda zaman zaman nöbet tuttuklarını ifade etti. Zabıta yetkilileri, “Dilenirken gördüklerimizi aracımıza alıp gereğini yerine getiriyoruz. Şoförlerimiz bu tür durumlarla karşılaştıklarında imkânları varsa fotoğraf çekebilirler, çektikleri fotoğrafları bize atsınlar, o dilenciyi tespit edebilelim, telefonla şikâyet edebilirler” dedi.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK