Antalya’da her geçen büyüyen trafik çilesi vatandaşları isyan ettirmeye devam ediyor. Pandemiden itibaren boy göstermeye başlayan trafik sorunu her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle sabah saatlerinde ve iş çıkış saatlerinde tıkanan trafiğe isyan eden vatandaşlar, evlerine ve işlerine gitmekte zorluk yaşıyor. Trafikte uzun zaman geçiren vatandaşlar, Antalya trafiğinin İstanbul trafiğini solladığını dile getiriyor. Trafik sorununun çözüme kavuşturulmasını isteyen vatandaşlar, trafik çilesinin sona ermesi için ne gerekiyorsa yapılmasını istiyor.

Antalya Trafik Abb Onu (2) (Small)

Meslek kodları değişti mağduriyet arttı! Antalya milletvekili sorunu TBMM’ye taşıdı Meslek kodları değişti mağduriyet arttı! Antalya milletvekili sorunu TBMM’ye taşıdı

ÇÖZÜM İSTEDİLER

Pandemiden sonra yoğun göç alan Antalya’da Rusya-Ukrayna savaşının ardından trafik sorunu had safhaya çıktı. Özellikle 100. Yıl Bulvarı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde tıkanan trafik nedeniyle mağdur olan vatandaşlar, trafik çilesinin ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Turistlerin dahi isyan ettiği trafik sorunu bitmek bilmiyor. Her gün yetkililere seslenen vatandaşlar, kangren bir sorun haline gelen trafik sorununun çözüme kavuşturulmasını istemeye devam ediyor.

Antalya Trafik Abb Onu (1) (Small)

TRAFİK SORUNU İSYAN ETTİRDİ

Antalya’nın kanayan bir yarası haline gelen trafik sorunu karşısında çaresiz kalan vatandaşlar, “Her gün aynı sorunu yaşıyoruz. Antalya’da trafik sorunu bir türlü çözüme kavuşturulamıyor. Her gün yetkililere seslenmekten bıktık artık. Her sabah işimize geç kalıyoruz. İş yerimizde zor durumda kalıyoruz. Daha önce okullar tatile girince trafik bir nebze olsun rahatlıyordu ama artık o da olmuyor. Aynı yerde uzun süre trafikte kalıyoruz. İşten yorgun argın çıkıyoruz saatlerce yolda kalıyoruz. Zaten iş yerinde yoruluyoruz bir de trafikte kalıyoruz. Evimize geç saatlerde dönebiliyoruz. 100. Yıl Bulvarına girmeye korkar olduk artık. Çünkü girdiğimiz zaman çıkamıyoruz. Trafik o kadar tıkanıyor ki bir şeritten öbür şeride dahi geçemiyoruz. Çevre yolunda dahi tıkanır mı trafik? Maalesef Antalya’da tıkanıyor. Bıktık usandık artık. Lütfen yetkililer bu trafik sorununa bir çözüm bulsunlar” şeklinde konuştular.

Muhabir: GÜNAY SARI/ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ