Antalya’nın Kepez İlçesi’nde yeni gelişmekte olan Çankaya Mahallesi’nde bir yıl önce içme suyu için çalışmalar yapılmak üzere ASAT’a ait borular orta refüjlere bırakıldı. Çankaya Mahalle Muhtarının verdiği bilgilere göre ise ihaleye giren firmanın geri çekilmesi nedeniyle borular bir yıldır orta refüjlerde duruyor. Orta refüjde kalan borular nedeniyle mahallede trafik çilesi de yaşanıyor. Boruların yolu kapatması nedeniyle kavşaklarda sürücüler gelen araçları görmekte zorluk yaşıyor.

MAHKEMELİK OLDULAR

Antalyada Boru Isyanı (2)

Çankaya Mahallesi’nde orta refüjlere ASAT tarafından içme suyu çalışmaları için bırakılan borular bir yıl civarında refüjlerden kaldırılmıyor. İhaleye giren firmanın geri çekişmesi nedeniyle çalışmalar yapılmazken, bırakılan borular nedeniyle sürücüler de zor anlar yaşıyor. Yol boyunca bırakılan boruların kavşakları kapatması nedeniyle karşıdan gelen araçların görüşü kapanıyor. Çankaya Mahalle Muhtarı Veli Sarı, “İçme suyu için ASAT yol boyunca bulunan refüjlere borular bıraktı. Bir yıl civarında oluyor ihaleyi alan firma bunları gelip orta refüje bıraktı.

Antalya’nın tarihi kervansarayı korunamıyor… Bir tarihi eser daha ölüyor! Antalya’nın tarihi kervansarayı korunamıyor… Bir tarihi eser daha ölüyor!

Antalyada Boru Isyanı (1)

Ama sonra ihaleden çekildi. Belediye ve ASAT ile mahkemelik oldular. Şu anda mahkeme bitmediği için bir şey yapılamıyor. Eskiden daha fazla boru vardı bazı boruları kaldırdık başka yerlere. Bu borular yüzünden seçim zamanında nereden baksanız 500 oy kaybettim. Ölümlü kazalar olmadı ama kavşaklarda sürücüler gelen arabaları göremiyordu. En azından kavşaklarda bulunan boruları kaldırdık” sözlerine yer verdi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN