Antalya’nın seçilmiş 3 kadın belediye başkanından olan Saniye Caran tam ‘Topuklu efe’ oldu. En son kadın belediye başkanını bundan 14 asır önce çıkaran Antalya’da son yerel seçimlerde 3 kadın belediye başkanı birden çıkardı. Akseki’de İlkay Akça, İbradı’da Hatice Sekmen ve Korkuteli’ni ise Saniye Caran seçildiler. Böylece Caran Antalya’nın Cumhuriyet döneminde seçilen 3 kadın belediye başkanından birisi oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından ‘Topuklu efe’ lakabı takılan Caran böyle anılır oldu.

Antalya’daki duyarlı vatandaş yavrular için 40 derece sıcakta evinde klima çalıştırmıyor! Antalya’daki duyarlı vatandaş yavrular için 40 derece sıcakta evinde klima çalıştırmıyor!

Ali Ihsan Batmaz

ESKİ BAŞKAN İPTAL ETMİŞTİ

Korkuteli eski Belediye Başkanı Ömer İşlek 2023 Ocak Ayı Meclis Toplantısında Cengizhan Şimşek’in altın kemerinin geri alınmasına tepki göstererek bundan sonra güreş organizasyonu yapmayacağını, Korkuteli Belediyesi’nin iki  başpehlivanı Okan Kaya ve Ali İhsan Batmaz’ın da serbest kaldığı açıklamıştı.

CARAN GÜREŞE EL ATTI

Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran göreve gelir gelmez yağlı güreşe el attı.

Bir yıl önce eski Başkan tarafından yapılmayacağı açıklanan Korkuteli’ndeki güreşlerinin yeniden yapılacağını açıkladı. Başkan Caran 1 Eylül 2024 tarihinde 33. Altınkiraz Şenliği ve Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin yeniden yapılacağını açıkladı. Dualı çayırın megastarı olan Ali Gürbüz’ün de memleketi olan Korkuteli’nde yeniden yağlı güreş yapılacak olması güreş camiasında sevinçle karşılandı.

Saniye Caran Gurescilerle (Small)

ESKİ GÜREŞÇİLERİ GERİ ALDI

Caran eski Başkan döneminde serbest kaldıkları açılanan Korkutelili Belediyesi’nin eski başpehlivanları Okan Acar ve Ali İhsan Batmaz’ı yeniden Korkuteli Belediyesi’ne davet ederek bünyesine aldı. Caran konuyla ilgili “Daha önce başka belediyeler adına güreşen başpehlivanlarımız yuvaya döndü. Bundan böyle ata toprakları olan, kendi yuvaları olan Korkuteli Belediyesi adına güreşecekler. 1 Eylül’de de Allah nasip kısmet ederse kendi güreşimize ev sahipliği yapacağız. Ata sporumuzu pehlivan fabrikası olan ilçemizde yaşatmaya devam edeceğiz. Korkuteli Belediyesi kendi evlatlarına sahip çıkacak” demişti.

TOPLUKLU EFE’YE İLK KEMER

Geçtiğimiz hafta sonu Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde yapılan Çağlak Güreşleri’nde mücadele eden Korkuteli Belediyesi’ne geri dönen Ali İhsan Batmaz burada altın kemere ulaştı. Finalde ev sahibi Feyzullah Aktürk ile karşılaşan Batmaz, mutlu sona ulaştı. Böylece Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran Böcek’in taktığı lakabı hakkederek gerçek ‘Topuklu efe’ oldu.

Baspehlivan Ali Ihsan Batmaz (Small)

Muhabir: AYŞEM SİCİM