Antalya’nın en işlek caddelerinden bir tanesi olan Güllük Caddesi’nde yaşanan çöp sorunu nedeniyle vatandaşlar bir hayli dertli. Turizmin başkenti olan Antalya’da çöp sorununun her geçen gün artarken, vatandaşlar yetkililerden yardım talep ediyor. Birçok işlek caddeye sahip olan Antalya’da her gün gelen turist sayısı artıyor. Turistlerin artmasına rağmen Antalya’da birçok sorunun da baş göstermesi ise Antalya’nın gelişmesine engel oluyor. Birçok işlek caddeye sahip olmasına rağmen bu işlek caddelerde yaşanan çöp sorunu yaşanması yerli halkı büyük bir hüsrana uğratıyor. Temiz caddelerde yürümek isteyen vatandaşlar, yetkililere seslenerek yardım talep etti.

Gulluk Caddesi Cop (Small)

ÇÖPLERİ Mİ GELECEĞE BIRAKACAĞIZ?

Antalya’da birçok bölgede yaşanan çöp sorunu nedeniyle vatandaşlar dert yanıyor. Temiz caddelerde yürümek istediklerini dile getiren vatandaşlar, “Güllük Caddesi Antalya’nın en işlek caddelerinden bir tanesi. Antalya her gün binlerce turist ağırlıyor ama caddelerin hali içler acısı. Sesimizi duyurmaya çalışmaktan bıktık artık. Kimse bizim sesimizi duymuyor. Hem işlek caddeler hem de kenar mahalleler çöp içerisinde. Çöpler yeterli şekilde toplansa bile çöp konteynerleri ve çöp kutuları yeterli olmuyor. Birçok bölgede çöp kutusu dahi yok. Çöplerimizi çantamızda evimize götürdüğümüz dahi oluyor. Birçok kişi çöplerini çöp kutularının yanına bırakıyor. Havalar çok sıcak çöpler bir saat bile beklese anında kokmaya başlıyor. Bu görüntülerden biz vatandaş olarak çok mutsuzuz. Caddelerimizi çiçekler içinde tertemiz görmek istiyoruz ama maalesef çöpler içerisinde görüyoruz.

Gulluk Caddesi Cop (2) (Small)

Antalya’daki avcılığa teknoloji darbesi Antalya’daki avcılığa teknoloji darbesi

Duyarlı olan kişiler var ama bir o kadar da duyarsız kişiler var. Yaşını başını alan insanlar yerlere çöp atıyor. Çöp kutusunun olduğu yerde kutular boşken dahi yere çöp atanlar oluyor. Biz vatandaşlık görevimizi yerine getirmek için uyarılarda bulunuyoruz ama bizi dikkate alan olmuyor. Bu çevre hepimizin. Bu doğa hepimizin ve günü geldiğinde hepimizin çocuklarının olacak. Çocuklarımıza çöp içinde bir doğa mı bırakacağız? Yabancı ülkelere bu güzel şehrimizi bu şekilde mi tanıtacağız? Doğal güzelliklerimiz bir sürü mavi bayraklı plajlarımız ve yemyeşil alanlarımız varken neden çöplerle anılıyoruz? Bir an önce bu çöp sorununa çözüm bulunmalı” şeklinde yetkililere seslendi.  

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN