Kültür ve Turizm Bakanlığı birçok ilde yer alan 16 araziyi ihaleye çıkardı. Turizm koruma ve gelişim bölgesi içinde olan ve Hazine bünyesinde bulunan araziler ihale ile satışa sunulacak Bu arazilerin 6’sı Antalya’da 4’ü İzmir’de 2’si Ordu ve 2’si Muğla’da 1 adet Trabzon ve 1 adet Kırşehir’de yer alıyor.

Mjkw N Tg2 N D Milli Emlak Ihale 3 Ildeki 31 Arsa Ve Arazi 8 Taksit Firsatiyla Satiliyor

5 İLDE TAŞINMAZ İHALESİ

Kamu arazilerinin turizm amaçlı yatırım ve tahsisi kapsamında yılın ilk ihale toplantısı gerçekleştirildi. İhaleye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcı Nadir Alpaslan başkanlık etti. Alpaslan birçok ilde taşınmazların turizm tahsisi için müzakere yapılacağı belirterek bu kapsamda turizm sektöründe yatak kapasitesi artırılacağına aktardı.

5 ildeki kamu taşınmazlarının turizm yatırımına tahsisi için 5 milyar 421 milyon 500 bin lira bedel belirlenerek ihale yapıldı.

Proje ile hem lojman hem de yatak kapasitesinin artırılması planlanıyor.

Arsa ihale

ANTALYA’DA İHALEYE ÇIKACAK ARAZİLER NERESİDİR?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan ihalede Antalya’da tümü hazine arazisi olan araziler ihale kapsamında turizm amaçlı tahsis edildi.

Bu araziler Muratpaşa Tuzcular Mahallesi’nde, Serik Belek Mahallesi’nde, Aksu Kemerağzı Mahallesi’nde ve Manavgat ilçesi Kızılağaç ve Sorgun Mahallelerinde toplam 6 adet hazine arazisi ihale ediliyor.

İHALEYE ÇIKACAK ARAZİLER NELERDİR?

İHALE ARAZİ

A5Eaa8182832E9E3615Da50Cf65Ec5Bf

5754F72Add9E121E8E5513C85A9Bdea4

‘Pes’ dedirttiren savunma; ‘Su döktüm yeşerdi’ ‘Pes’ dedirttiren savunma; ‘Su döktüm yeşerdi’

Muhabir: HABER MERKEZİ