Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, ATSO üye buluşmaları kapsamında, Gazipaşa’da üyelerle buluştu. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, iş insanlarının sözlü ilettiği talepleri dinleyerek, “Öncelikli olarak iş birliği fırsatlarını artırmak ve geleceğe dair hedeflerimizi konuşmak için buradayız. Gazipaşa bizim için önemli bir ilçe. Buraya gelmeden önce Belediye Başkanımız ile görüştük, ilçemize yapılabilecek çalışmaları değerlendirdik. Neden Gazipaşa’ya bir Deniz OSB yapılmasın, neden ilçemize katma değer sağlayacak projeler kazandırılmasın. Ortak akıl yürüterek çözüme ulaşmak için çalışacağız” diye konuştu.

Dsc 0510 (Small)

ATSO Gazipaşa Üye Buluşması, Gazipaşa Kaymakamı Orhan Altun, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Mehmet Akif Çolak, Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Totoş, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Dikmen, Hüseyin Sarı, Meclis Başkan Yardımcısı Mızrap Cihangir Deniz, ATSO Gazipaşa Temsilcisi Ercan Ekinci, Genel Sekreter Av. Aslı Şahin Tekin, Antalya İş İnsanları Derneği (ANTİAD) Başkanı Bilal Köleoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile ATSO üyesi iş insanlarının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Dsc 8809 (Small)

İLÇELERİMİZE İLGİMİZ DEVAM EDECEK

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Bahar, “ATSO’da ilçelerde buluşmayı ilk kez biz başlattık. İlçelerimize olan ilgimiz hiç olmadığı kadar arttı ve artmaya da devam edecek. Tüm ilçelerimizde üyelerimizle olacağız, ATSO para almaktan başka ne iş yapar sözünü kıracağız. Artık şehir ve ilçeler birleşiyor, ticaretimiz, sanayimiz ortak, projelerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Bugün Gazipaşa’da olmamız, daha önce Elmalı, Korkuteli, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş’ta üyelerimizle bir araya gelmemiz bunun en somut göstergelerinden biri” dedi.

Dsc 9526 (Small)

Mersin’in hafızası ve kültürel birikimi bu binada sergilenecek… İşte o bina… Mersin’in hafızası ve kültürel birikimi bu binada sergilenecek… İşte o bina…

ATSO tarafından hayata geçirilen Korkuteli Organize Sanayi Bölgesi, ATSO Elmalı Eğitim ve Sağlık Merkezi, Sanayide Kadın Eli Projesi, mesleki eğitime yönelik çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Ali Bahar, “Projelerimizin birer birer hayata geçmesi bizleri mutlu ediyor, yapacağımız yatırımlar ilçelerimize katma değer sağlamak üzerine. Bizim bir şiarımız var, talep edilenin niteliğini yükseltmek. Gazipaşa ilçemizde de üyelerimize dokunan, bölgeye katma değer sağlayacak bir çalışmayı buradan sizlerin de desteğiyle hayata geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Toplantıda, Gazipaşa İlçesi 2022 Yılı Ticari Bilanço Büyüklüğüne göre, gelir ve kurumlar vergisi matrahı alanında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Gazipaşa 1 (Small)

ORTAK PROJE TALEBİ

Üye buluşmaları öncesinde Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ile bir araya gelen Başkan Bahar, Gazipaşa ekonomisi ile ortak proje ve çalışmalar hakkında görüştü. ATSO'nun ilçe buluşmalarını gerçekleştirmesinin ilçelerin ticaretine ve gelişimine katkı koymak olduğunu vurgulayan Başkan Ali Bahar, "Bizim amacımız Antalya'mızın ve ilçelerimizin var olan potansiyellerinin ortaya çıkartılması. Hedefimiz var olanın niteliğini artırmak ve bu doğrultuda vizyon ortaya koyuyoruz. Deniz Organize Sanayi Bölgesi kurulması gerektiğini dile getiren ilk kişiyim. Bunu Gazipaşa'da yapabilecek beceriye sahibiz. Elmalı’da ATSO Elmalı Eğitim ve Sağlık Merkezi'mizi belediyemiz ile iş birliği yaparak hayata geçirdik. Gazipaşa için de ortak bir proje başlatabiliriz" açıklamasında bulundu.

Gazipaşa 4 (Small)

TEMSİLCİLİKTE GAZİPAŞA KONUŞULDU

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, ATSO Gazipaşa Temsilciliği'ni ziyaret ederek, Temsilci Ercan Ekinci ile bir araya geldi. Bölgede sanayi faaliyetlerinin sınırlı olması dolayısıyla ekonomik çeşitliliğin azaldığını ifade eden Başkan Bahar, “Yüksek eğitimli ve nitelikli iş gücü eksikliği, bölgenin gelişimini olumsuz etkiliyor. Tarım ve turizme dayalı ekonominin mevsimsel dalgalanmalara duyarlı olduğunu biliyoruz. Gelecek dönem projeleri ve stratejilerimiz içerisinde Gazipaşa için çalışmalarımız olacak, ilçemize de benzeri bir çalışma yapabiliriz” dedi. Gazipaşa'da üyelerin talepleri konusundaki hassasiyetlerini dile getiren Başkan Bahar, "Hizmeti üyelerimize ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi. Görüşme sonrasında, Başkan Ali Bahar ve beraberindeki heyet, Gazipaşa'da faaliyet gösteren ATSO üyelerini de ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ödül Töreni (1) (Small)

ALANYA VE MANAVGAT TSO’YA ZİYARET

ATSO üye buluşmaları kapsamında ilçeleri ziyaret eden Başkan Ali Bahar, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Eray Erdem ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör ile bir araya geldi. Antalya’da gerçekleştirdikleri projelerin ve çalışmaların daima talep edilenin niteliğini artırmaya yönelik olduğunun altını çizen Başkan Bahar, mesleki ve teknik eğitimler de dahil olmak üzere gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Bahar, mesleki ve teknik eğitim konusuna verdikleri önemi belirterek, ATSO öncülüğünde gerçekleştirilen Sanayide Kadın Eli Projesi ve ATSO Mesleki Eğitim Koçluk/Mentorluk Eğitimi projeleri gibi iş dünyasının gereksinimi olan çalışmalara hız vereceklerini kaydetti.

Ödül Töreni (2) (Small)

ATSO B2B NETWORKING ETKİNLİĞİNE DAVET

ATSO B2B Networking ile ticari hayata vizyoner bir dokunuş yaptıklarını kaydeden Başkan Bahar, “Benim çok sevdiğim bir isim Peter Drucker der ki; ‘Kültür stratejiyi sabah kahvaltısında yer.’ Biz de kültürünü oluşturmadığımız hiçbir şeye imzamızı atmıyoruz” dedi. ATSO B2B Networking etkinliğini altı ayda bir düzenleyeceklerini sözlerine ekleyen Başkan Bahar, Kasım ayında ikincisini gerçekleştireceklerini ifade ederek ALTSO ve MATSO yönetimini, üyelerini etkinliğe davet etti. 2025 yılında MATSO’nun organize edeceği B2B etkinliğine ise ATSO tarafından mentorlük desteği talep eden Başkan Seydi Tahsin Güngör, “Antalya’da ivmenizi çok yakından takip ettik, MATSO üyelerimiz için de aynı ticari buluşmayı gerçekleştirmekten, iş birliği yapmaktan memnuniyet duyarız” dedi.

Ödül Töreni (3) (Small)

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN SAYISINI ARTIRMA HEDEFİ

Gazipaşa'da faaliyet gösteren S.S. Gazipaşa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'ni ziyaret ederek çalışmaları ve ürünleri konusunda Kooperatif Başkanı Dr. Şerife Yılmaz'dan bilgi alan Başkan Bahar, coğrafi işaretli ürünler konusunda ATSO’nun yaptığı çalışmaların önemine vurgu yaptı. İlçeye özgü ürünlerin üretildiği kooperatife destek vereceklerini kaydeden Başkan Bahar, 16 coğrafi işaretli ürün olduğunu belirterek, "Biz sadece kendi dönemimizde 32 ürünümüze coğrafi işaret alarak yerel ürünlerimize sahip çıkmak istiyoruz. Gazipaşa'da kooperatifimize her türlü desteği vermeye hazırız. Kadınlarımızla Antalya’da birçok projeye imza attık. Sanayide Kadın Eli projemiz de bunun en yakın örneklerinden biri. Bunun için Belediye Başkanımız ile de görüştük, burada 900 küsur üyemiz var ve ATSO para almaktan başka ne iş yapar onu her bir üyemize göstermek istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: ATSO / BÜLTEN